Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – біль, страждання і втрати поряд із самопожертвою та вірою в наших незламних людей. Цього тижня в нових випусках – шокуюча історія дитячого письменника, лауреата міжнародних літературних премій і патріота України Володимира Вакуленка, тіло якого знайшли в одній із могил масового поховання в Ізюмі. Скільки б іще міг написати для малечі усього світу талановитий автор, але він пішов із життя передчасно – загинув від рук російських окупантів.

Володимир Вакуленко жив разом із літніми батьками та 14-річним сином у селі Капитолівка, що біля Ізюму на Харківщині. Російські окупанти зайшли в Капитолівку 7 березня, майже одразу почали вишукувати активістів, волонтерів і тих, хто допомагав ЗСУ. 23 березня прийшли і в будинок до Володимира. Письменника забрали разом із його сином, який має розлади аутичного спектра. Чоловіка сильно побили, але після декількох годин допиту відпустили додому. А наступного дня, 24 березня, ті ж військові прийшли по письменника знову. Більше близькі не бачили Володимира Вакуленка живим… Рідні, а згодом і письменницька спільнота намагалися дізнатися бодай щось про його долю, але все марно. У вересні, вже після звільнення Харківщини, посеред лісу біля Ізюму слідчі виявили масове поховання людей, убитих рашистами, – понад 400 тіл чоловіків, жінок і дітей, всі в однакових могилах із дерев’яними хрестами. На більшості замість імен – номери. Ексгумація тіл тривала понад тиждень. У могилі під номером 319 було тіло Володимира Вакуленка. Експертиза показала, що його було застрелено, отже, він загинув, як більшість письменників у 30-ті роки. І став ще однією жертвою режиму, що бореться з українською культурою століттями

Перед тим як російські загарбники забрали Володимира, він встиг сховати свій щоденник, який вів під час війни в окупації. Письменниця Вікторія Амеліна, котра приїхала в Капитолівку досліджувати історію колеги, знайшла щоденник закопаним під вишнею в саду Вакуленків. Що було в тих записах, чим жив Володимир Вакуленко в останні тижні свого земного шляху? Дивіться у п’ятницю, 30 грудня, о 19:00 в «Історіях війни» на телеканалі НТН.
Також цього тижня в проекті – розповідь звільненого захисника «Азовсталі», морського піхотинця Михайла Діанова про жахіття російського полону в Оленівській колонії. Крім того – історія безстрашних жінок із Херсонщини. Надія Дурицька не могла змиритися з тим, що в її рідному Херсоні росіяни вбивають людей та знищують місто. 9 травня Надія разом із сестрою та кумою наважилася на героїчний вчинок: жінки нарізали синьо-жовтих стрічок і почали розвішувати їх по місту…
Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.
Сайт TV-Парк існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу! Допомога редакції
