Головна TV

«ТРЕБА МАТИ ТЕРПІННЯ, ЩОБИ ВІН ТОБІ ПОЧАВ ДОВІРЯТИ»: СЕРГІЙ БУКОВСЬКИЙ РОЗПОВІВ ПРО ПРЕМ’ЄРУ ФІЛЬМУ «ВАЛЕНТИН СИЛЬВЕСТРОВ»

Кінорежисер Сергій Буковський став гостем програми «Ранок Вдома» на каналі «Дом». Він розповів про роботу над документальною стрічкою «Валентин Сильвестров» про видатного українського композитора, прокат якої стартує 29 вересня, а також поділився спогадами про перші дні війни і розповів, над чим працює зараз.

Валентин Сильвестров — представник сучасної композиторської школи, найвідоміший сьогодні український композитор на Заході, лауреат Шевченківської премії й автор 9 симфоній і музики до фільмів Кіри Муратової й Франсуа Озона. 30 вересня йому виповнюється 85 років, а 29 вересня в кінотеатрах стартує прокат документального фільму «Валентин Сильвестров». Сергій Буковський розповів, як народилась ідея фільму та як сам маестро сприйняв цю роботу.

«Ми давно задумали цикл фільмів про шістдесятників. І першим у нас був Валентин Васильович (Сильвестров – ред.). Довго ми з ним встановлювали дружні стосунки. Він живе у своєму закритому, але дуже гармонійному світі. І він не багато кого пускає до себе. Треба багато терпіння, щоби він тобі почав довіряти й дозволив взагалі наводити на себе фокус.<> Але коли ми показали йому фільм, він був дуже задоволений і навіть аплодував сам собі. Так що все добре, фільм йому прийшовся до душі», – говорить режисер.

Володимир Сильвестров, який  все життя мешкав у Києві, через повномасштабне вторгнення Росії був вимушений виїхати і зараз мешкає в Берліні. Маестро дуже енергійна людина, постійно гастролює. «Гадаю, що 30 вересня він буде в Лондоні — в Оксфорді буде великий концерт», – розповідає Сергій Буковський.

У розмові з Лілею Ребрик та Костянтином Октябрським Сергій Буковський пригадав, як він сам зустрів 24 лютого і де провів перші місяці після повномасштабного вторгнення.

«Я живу під Києвом в селі Мархалівка. 24 лютого почули вибухи. Ми підкинулись, наші собаки підкинулись. Було несподівано, ніхто не вірив, але це сталося. Ми були два дні вдома, потім що було покидали в машину, взяли собак і поїхали. Доїхали аж до Софії (Болгарія). Там були місяць, а потім поїхали до дітей у Сполучені Штати. А вже на початку липня повернулись додому», – ділиться спогадами Сергій Буковський.

В інтерв’ю «Ранку Вдома» Сергій Буковський також розповів, що зараз працює над документальним фільмом, присвяченим іншому відомому шістдесятнику Іванові Дзюбі, якій пішов з життя за два дні до повномасштабної війни.

«Ми взялися за цю роботу (про шістдесятників – ред.) , бо про них нічого не зроблено у кіно. Майже нічого. Ми зараз завершили чорновий монтаж фільму з робочою назвою «Іван і Марта», гадаю, вона буде такою і до кінця. Це про Івана Дзюбу і Марту, його дружину. Так сталося, що Марта буде головною героїнею фільму, бо Івана Михайловича вже нема. Ми вже завершили чорновий монтаж і зупинились, бо знову вічне наше питання — грошей нема. Треба робити продакшн, зведення звуку, корекцію кольору, дизайн титрів…», – розповідає режисер.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка до п’ятниці з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.