Якими б пристрасними не були стосунки на початку, з часом сексуальний потяг може знижуватися, або й взагалі зникати. Таке трапляється у пар різного віку і часто перетворюється на справжню проблему. У програмі “Ранок Вдома” на каналі “Дім”, сексологиня, тренерка зі статевого виховання Олена Архипенко пояснила причини втрати сексуального потягу, назвала наслідки і дала цінні поради, як повернути пристрасть.
Сексуальний потяг в парі з часом зникає. Це нормально – пояснюють експерти. Важливо визначити причину і працювати над нею.
“Насамперед на це впливає гормональний рівень. Це актуально як для чоловіків, так і для жінок. Важливо пам’ятати, що потяг знижується з віком під впливом зниження природного рівня тестостерону. Не менш важливим фактором наявності потягу є здоровий психологічний та емоційний клімат у парі. Якщо в парі є невдоволення партнером, конфліктні ситуації, то тут взагалі не місце потягу”, – пояснює сексологиня Олена Архипенко.
Потяг залежить від статевої конституції, яка може бути високою як у чоловіків, так і у жінок. Тому, це питання не тільки рівня гормонів. Вони важливі, але не вирішальні. Що стосується рівня тестостерону, то він має бути в балансі – збільшення рівня тестостерону у жінок призводить до зменшення рівня естрогенів — жіночих статевих гормонів. У чоловіків має бути більше тестостерону, у жінок — естрогену. При цьому тестостерон має бути в достатній кількості, щоб цей потяг проявлявся. Проте є і інші чинники, які зумовлюють зниження потягу:
“Тілесні, емоційні, психологічні та зовнішні фактори. Зараз люди звертаються за консультацією до психіатрів, які призначають пацієнтам антидепресанти, що призводять до зниження потягу. Мало хто з лікарів дійсно каже, що ці пігулки матимуть вплив на ваш сексуальний потяг. На це слід звертати увагу, щоб потім не було неприємних сюрпризів, щоб партнер не фруструвався”, – зауважує експертка.
Також слід пам’ятати, що серед факторів впливу: стрес, депресивні та кризові стани. Перед тим, як почати лікуватися, треба зрозуміти, які фактори вплинули на зниження цього потягу. Якщо людина не може відповісти на питання самостійно, варто йти до фахівця.
Експертка радить парі проговорювати всі моменти, які між ними відбуваються, і взяти до уваги поради:
– не звинувачувати партнера. Говорити з партнером не з позиції: “ти винний” чи “ти винна”, а з позиції: “Я бачу, що щось змінилося. Мені б хотілося розібратися у цій ситуації, допомогти тобі та собі розібратися”.
– підтримувати потяг цікавістю одне до одного, ділитися фантазіями, бажаннями. Часто, коли в парі зникає інтим, то зникає і тілесність. Немає ні поцілунків, ні обіймів, ні доторків, ні флірту. Тобто в головах багатьох залишається історія, що поцілунки й обійми – це завжди прелюдія, але це не так. Одне не залежить від іншого.
Не важливо, є близькість у парі чи немає, тілесна близькість повинна бути завжди. Якщо є якісь накопичені образи в парі, треба їх проговорювати, адже це впливає на потяг. Потрібно взяти за звичку проговорювати моменти, які вас турбують, а не замовчувати їх, ділитися емоціями і відчуттями.