Головна Інтерв'ю

Трішки посмішки від кішки. Алла Мігай: Люблю гумор. І чорний – найбільше

Розумниця та красуня Алла Мігай – не просто телеведуча, казкарка, композиторка. Вона справжня майстриня гарного настрою! «Це те, що мені зараз дуже потрібно», – подумала наша кореспондентка кішка-сфінкс Керрі, згребла думки в пучок та запросила чудесницю Аллу на інтерв’ю.

– Чи є у Вас домашні тварини?

– Звичайно є і завжди були – і котики, і песики – це мої друзі. Антидепресанти та найкращі лікарі, що лікують душу й тіло. Зараз у мене їх троє – песик Ярік, кіт ЧП і кицька Емма.

– Ось спочатку про собаку. Що за порода, і за що йому таке щастя? Про що взагалі можна розмовляти з собакою?

– Ярік – пекінес, аристократ, захисник і охоронець. Йому вже 8. Але виглядає набагато молодше, як і його хазяйка. Двічі на день він мене вигулює, незважаючи на погодні умови:

«О, как тяжел собачий век –

В мороз, и в дождь, и в слякоть

Из дома гонит человек

И заставляет какать!»

«Ось! Краще бути кішкою, ніж таки собакою», – у черговий раз зробила висновок Керрі.

– Щоранку ми з ним йдемо на каву, де збираються інші собачники району. Там відбувається обмін новинами між людьми та тваринами, різниця лише в тому, що люди одне одного не нюхають. Яріка добре знає весь район, бо він розмовляє. Наприклад на «Слава Україні!» він відповідає «Гав-гав!» – це «Героям слава!», тільки по-собачому.

– Я бачила на Вашій сторінці у фейсбуці, що Ви свого собаку навіть фарбуєте! Звичайно, так йому й треба, але як він це терпить?

– Дівчата-грумери його фарбують відповідно у жовто-блакитні кольори, що і їм, і йому подобається. Хто не любить уваги до себе?

– Ну, якщо йому ок… А як котики? Ваші улюбленці живуть мирно? Або бувають сварки?

– Кіт ЧП (Чорний Принц) – чорний, добрий і ласкавий.

«Чорний Принц! Як помідорка!» – подумки хихикнула Керрі.

– Він бешкетний, як усі коти – дере шпалери, меблі. Скаче по антресолях і обриває штори. Співак. З Яріком і любляться, і чубляться, бо Ярік краде в нього корм.

«От собака! Вже на святе робить замах!» – майнуло в голові сфінкса.

– Емма – маленька, ніжна і тендітна. Породиста і теж чорненька. Теж дуже  грайлива і шкідлива, любить, коли їй кидають м’ячик і приносить його,  щоб знову кинули. Речі зі столів скидає вниз і ховає під ліжко, грається з хвостиком Яріка, какає у ванну.

Усі вони дружать допоки не голодні. Але я їх добре годую, а Ярік ще й підробляє у нашому кафе, де я п’ю каву, а він грає роль голодного безхатька, і всі його жаліють і годують м’ясом, сиром і млинцями. Цей китаєць не пропаде. Під час повітряних тривог ми ховаємося з ним у сховищі, і там він теж усіх сусідів розважає. І не безплатно, а за смаколики.

«Ось здається мені, що хтось із його родичів точно був не китаєць. Гаразд, не будемо про національності, але тут є чому повчитися!» – намотала собі на вигаданий вус Керрі.

– З яким звіром Ви себе асоціюєте?

– За гороскопами я двічі рогатий звір – коза та овечка, усе відповідає характеру. Люблю комфорт, увагу до себе, можу інколи поскиглити. Люблю гумор. І чорний – найбільше. Тарантіно – моє все. Тварини та хороше кіно – це мій відпочинок.

– Ви азартна людина?

– Авжеж. В роботі та творчості як у грі – програвати не люблю. Все стараюсь виконати на відмінно, це ще зі школи. Завжди бажала бути найкращою, досконалою, бігти попереду паровоза і обганяти його на віражах. Мною зроблено багато за життя. Але мені цього замало. Відчуваю, що реалізувала себе лише на 5-10 відсотків від того, що можу зробити.

Що заважало? Мій впертий характер і заздрість тих, хто ні на що не здатен, але керує такими, як я. Кажу це відверто, хто опинявся у моїй шкірі – поети, музиканти, художники – зрозуміють. Моя улюблена гра – шахи. Граю з комп’ютером на рівні гросмейстера і ніяк не можу його перемогти. Це мене страшенно бісить! Хотілося б знайти симпатичного партнера з шахів, але, якщо той програє, до побачення! Не люблю самовпевнених дурнів, краще грати з комп’ютером, ніж з розумово обмеженою людиною.

– Ой! Я теж знаю, як пересувати фігури! Тільки мені чомусь не дозволяють їх чіпати. Чому? Це для мене завжди було загадкою. А яка найцікавіша загадка у Вашому житті?

– Головна загадка для мене – це сенс життя. Інколи його не бачу,  відчуваючи себе маріонеткою в руках лялькаря. Найсмішніша загадка – що буде завтра? У мене в житті було багато цікавинок. Робота на телебаченні – це завжди адреналін, відповідальність. Драйв. В живих ефірах забувала текст і починала імпровізувати, доводячи режисерів до сказу. Тільки зараз, відчувши творчу свободу, можу говорити в соцмережах усе, що думаю і кайфую від цього. Читаю вірші з недрукованими словами й збираю  в інтернеті тисячі читачів. Розповідаю і співаю в фейсбуці діткам веселі казочки та ніхто мене не редагує, не принижує і ніхто нічого не забороняє.

– А який Ваш твір Ви вважаєте найсмішнішим?

– У мене багато смішних віршиків і пісень. Створила серію жіночих портретів, у яких кожна жінка може себе впізнати й посміятися над собою, як це роблю я. Наприклад вірш «П’яна баба» починається так: «Мужчини, встаньте!» І усі чоловіки в залі встають. А потім, зрозумівши, що це прикол, регочуть самі над собою. Після концертів до мене черга за книжками та автографами, це зігріває і надихає. А дитячі концерти – це свято для мене і для діток, яким зараз як ніколи воно потрібне. Найсмішніші пісні – «Панда-да», «Ковбаса», «Тролі-льолі», «Український борщ». У воєнні часи це – антидепресанти для дітей і дорослих.

«Все, причепилася! Тепер тиждень співатиму цю «Ковбасу»!» – раптово зрозуміла Керрі.

– Життя триває, і поки є сили, треба йому радіти, незважаючи ні на що. Жити сьогодні і зараз і дарувати людям те, що Бог тобі дав – пісні, вірші, творчі зустрічі, концерти. Запрошую і тебе, Керрі! Гарний настрій і посмішку гарантую!

«У цієї жінки така енергія, що їй жоден блекаут не страшний!», – подумала Керрі й промуркотіла:

– Дуже дякую!

Розмову записала Шарлотта Кляк

Фото надані Аллою Мігай

Якщо вам сподобалося інтерв’ю, тут можна задонатити Керрі на смаколики. З коментарем – для Керрі