Головна Культура

Tvorchi Їдуть на Євробачення з піснею “Серце зі Сталі”

Через війну Росії проти України фінал нацвідбору проходив 90 метрів під землею. Голосування глядачів було тільки у додатку «Дія», повідомляє “ДМ Суспільного”.

Сьогодні, 17 грудня, Україна обрала представників у пісенному конкурсі «Євробачення-2023». Ним став гурт Tvorchiз піснею «Heart of Steel» («Серце зі сталі»).

Їм дали 9 балів члени журі і 10 балів глядачі.

Tvorchi – електронний гурт з Тернополя, заснований у 2018 році саунд-продюсером Андрієм Гуцуляком та вокалістом Джеффрі Кенні.Хлопці не професійні музиканти, навчалися на фармацевтів.

Андрій Гуцуляк та Джеффрі Кенні познайомилися на вулиці випадково, коли Андрій підійшов до Джеффрі на вулиці, щоб перевірити свій рівень англійської мови та поспілкуватись. Знайомство переросло у спіпрацю, де українець став музичним продюсером, а нігерієць — автором текстів та вокалістом, пише «Вікіпедія».

Гурт брав участь у національному відборі 2020 року. Тоді це завершилося скандалом і обіцянкою учасників, що більше вони претендувати на участь у «Євробаченні» не будуть.

У фіналі нацвідбору брали участь 10 конкурсантів: Moisei — «I’m Not Alone», OY Sound System — «Ой, тужу», Demchuk — «Alive», Jerry Heil — «When God Shut the Door», Fiinka — «Довбуш», Krutь — «Колискова», Tember Blanche — «Я вдома», Angelina — «Stronger», 2Tone — «Квітка» і Tvorchi  —«Heart of Steel».

Суспільне вело пряму трансляцію на різних платформах. Через війну Росії проти України фінал проходив в укритті, 90 метрів під землею.

Ведучими були Тімур Мірошниченко, Катерина Павленко та Злата Оґнєвіч. До складу журі увійшли Тарас Тополя, Джамала та Юлія Саніна.

Переможця фіналу нацвідбору на «Євробачення-2023» визначали журі (50%) та глядачі (50%). Глядачі могли голосувати тільки у додатку «Дія». Вперше голосування безкоштовне. У результаті бали підсумовувалися, переможець набирав найбільшу кількість балів.

Тарас Тополя оголосив найнижчі бали журі: 1 бал – Moisei, 2 бали – Tember Blanche, 3 бали – Angelina, 4 бали – 2Tone.

Джамала  оголосила: 5 балів  OY Sound System, 6 балів – Demchuk, 7 балів – Fiinka.

Юлія Саніна назвала найвищі бали: 8 балів – Jerry Heil, 9 балів – Tvorchi, 10 балів – Krutь.

У «Дії» проголосували 166 762 тисячі користувачів додатку, відповідаючи на запитання: «Хто представить Україну на Євробаченні 2023?»

Глядачі дали такі бали: 1 бал – Angelina, 2 бали  OY Sound System, 3 бали  Tember Blanche, 4 бали  Demchuk, 5 балів  2Tone, 6 балів  Moisei, 7 балів – Fiinka, 8 балів – Krutь, 9 балів  Jerry Heil, 10 балів  Tvorchi.

Музичний продюсер нацвідбору на «Євробачення-2023» –   Дмитро Шуров (Pianoбой).

Над виробництвом телеверсії фіналу нацвідбору працюватиме переможець мистецького конкурсу — ТОВ «Старлайт Продакшн».

67-ий пісенний конкурс «Євробачення» у травні 2023 року прийматиме Ліверпуль (Велика Британія) від імені України. Український гурт «Калуш Оркестра» став переможцем «Євробачення-2022», але через безпеку конкурс вирішили провести в країні, представник якої посів друге місце. Суспільне, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України у «Євробаченні».