Головна Техно

Творці LEGO створили набори конструкторів на основі українських пам’яток

Фандрейзингова платформа UNITED24 об’єдналася з творцями LEGO, щоб зібрати кошти на відбудову України. У межах ініціативи #LEGOwithUKRAINE кожен охочий може взяти участь у розіграші унікального набору конструкторів, створених на основі українських пам’яток.

Про це повідомив міністр цифрового розвитку Михайло Федоров.

Розробники конструкторів створили LEGO-моделі українських пам’яток. У межах акції можна виграти київський монумент “Україна-Мати”, кримське Ластівчине гніздо та маріупольську водонапірну вежу.

“Українські LEGO-пам’ятки — це можливість уже зараз долучитися до відбудови та популяризувати архітектурну спадщину України”, — зазначає Федоров.

Конструктори представлені в п’ятьох екземплярах. Їх розіграють серед тих, хто до 28 листопада 2023 року пожертвує $24 або більше на відбудову України.

“Для проєкту з UNITED24 я обрав Ластівчине гніздо, тому що для мене воно асоціюється з Кримом та викликає приємні спогади про канікули з родиною на півострові. Це туга за нашим, українським Кримом”, — зазначає Артур Самков, співавтор проєкту “Мінімісто”, що спеціалізується на популяризації української архітектури за допомогою LEGO.

LEGO-МОДЕЛЬ
ВИСОТА: 37,3 СМ. ШИРИНА: 19,2 СМ. ГЛИБИНА: 42,4 СМ.
ВАГА: 2,942 КГ.
2685 ДЕТАЛЕЙ

Співзасновник спільноти Ukrbricks, визнаної LEGO, Максим Мітякін розповідає, що створив “Україну-Мати”, бо це одна з найвідоміших пам’яток Києва і багато іноземців одразу її упізнають.

LEGO-МОДЕЛЬ
МАСШТАБ: 1:200 ВИСОТА: 54,8 СМ. ШИРИНА: 22,4 СМ.
ГЛИБИНА: 22 СМ.
3120 ДЕТАЛЕЙ

Автор моделі маріупольської водонапірної вежі Євген Тонєв зазначає, що це не просто іграшка, а зв’язок з історією. Він додав, що зіткнувся з багатьма технічними й емоційними викликами під час розробки моделі:

– Кожна цеглинка приносила спогади — шум дитячих ігор біля її стін, радісні та сумні миті життя міста. Тому я намагався показати кожну деталь з повагою до історії, знаючи, що для багатьох вежа — символ рідного дому. Сподіваюся, кожен, хто візьме цей набір у руки, відчує мужність та витривалість Маріуполя.

LEGO-МОДЕЛЬ
ВИСОТА: 41,4 СМ ШИРИНА: 22,4 СМ ГЛИБИНА: 20,8 СМ
3308 ДЕТАЛЕЙ

Усі зібрані кошти спрямують на відновлення зруйнованих російськими військами житлових будинків у Київській області.

Наступні конструктори LEGO та UNITED24 планують випустити вже навесні 2024 року.

Поліна Горлач, Суспільне Культура