Головна TV

Тигран Оганнісян: Все, это смерть. Пацаны, прощайте! Слава Украине!

Скрин з останнього відео Тиграна Оганнісяна

На телеканалі НТН у програмі «Історії війни» ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу перемогу й наближають її кожен на своєму фронті. Вчора шокувала розповідь, як 24 червня в Бердянську російські військові жорстоко розправилися з двома 16-річними підлітками – Тиграном Оганнісяном та Микитою Хангановим…

Тигран Оганнісян був патріотом України, багато читав, мріяв стати істориком, вивчати минуле. А коли в його рідне місто Бердянськ прийшли російські окупанти, 16-річний хлопець сам захотів стати частиною історії своєї Батьківщини.

Мама та вітчим Тиграна були змушені евакуюватися до Німеччини: зʼявився шанс врятувати там хвору на порок серця молодшу дочку. Вмовляли поїхати й сина, але підліток категорично відмовився виїжджати з рідного міста та залишився з бабусею.

В кінці вересня минулого року окупанти вдерлися з обшуком у їхній будинок у Бердянську. Перевернули все, а Тиграна побили та забрали. За словами очевидців, росіяни так боялися партизанів, що заарештовувати одного хлопця приїхали 20 чоловіків із собаками – на восьми джипах та КАМАЗі.


Микита Ханганов

Тиграна Оганнісяна та його товариша Микиту Ханганова затримали і звинуватили у диверсії на залізниці: вони нібито пошкодили полотно та повалили на нього стовп. Від дітей вимагали розповісти, як саме вони партизанили на користь ЗСУ. Хлопців жорстоко били, катували, застосовували електричний струм. Тиграна навіть вивозили нібито на розстріл. Але так і не змогли залякати. А коли відпустили – як і раніше, тримали на гачку і погрожували в’язницею на 15 років.

Завдяки правозахисникам про переслідування Тиграна та Микити стало відомо в Європі та Америці. 15 червня резолюцію з вимогою припинити кримінальну справу проти них ухвалив Європейський парламент. У відповідь росіяни через дев’ять днів цинічно розстріляли дітей…

Версій трагедії багато. Але поки що зрозуміло одне: хлопці заволоділи зброєю поліцейського або військового, після чого окупанти оточили їх і відкрили по дітях вогонь.

Батько Микити бачив тіла дітей у морзі. Обом стріляли по-снайперськи: у голову та груди… За лічені хвилини до загибелі Тигран записав прощальне відео зі словами: «Все, это смерть. Пацаны, прощайте! Слава Украине!»