Головна АЗОВ 22

ТИМЧАСОВИЙ КОМАНДИР АЗОВУ “РАЗ-ДВА” ПРО ОЛЕНІВКУ, ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ, РЕДІСА ТА ОБОРОНУ МАРІУПОЛЯ. ВІДЕО

Путін думає, що “Азов” лишився під уламками Азовсталі. Але Азов тепер вся країна», – таке повідомлення з’явилося на офіційному телеграм каналі полку в червні. Це сталося через кілька тижнів після того, як командир Денис Прокопенко у відеозверненні розповів про зняття оборони та евакуацію гарнізону Маріуполь.

Мало хто знає, що на момент, коли частина азовців вже вийшла з «Азовсталі» та потрапила в полон, полк продовжував виконувати завдання невеликими групами на інших напрямках. І одразу після передачі повноважень командира майору Микиті Надточію, другу «Раз-Два», весь особовий склад почав тренування на полігонах. Включно із тими бійцями, які були евакуйовані з Азовсталі гелікоптерами.

Сьогодні «Азов» виконує бойові задачі на Південно-Східному напрямку.

Майору Микиті Надточію 29 років. Він черкащанин, у полк прийшов у 2014-му, будучи студентом історико-філософського факультету.

Перша посада – командир взводу протитанкових ракет. На період повномасштабного вторгнення очолював другий батальйон полку та був одним із тих, хто планував операцію по обороні міста.

В кінці березня він отримав важке уламкове поранення та був вивезений з Маріуполя гелікоптером.

“Українська правда” зустрілася із «Раз-Два» на одній із баз полку. Це інтерв’ю було записано за декілька днів після теракту у колонії у селі Оленівка, де загинули щонайменше 53 бійці полку «Азов» та ще понад сто були важко поранені.

Тоді в офіційній заяві Микита Надточій пообіцяв знайти та покарати кожного причетного до масового вбивства. Ми запитали, чи правда, що азовців навмисне перевели в барак за кілька днів до страти, що відомо про масові катування та чи є інформація про зброю, яка могла бути застосована для теракту.

Українська правда

Джерело