Головна Кіно

Чому у київському крематорії знімали фільм про українські IT війська

В Україні відновили зйомки найочікуванішого документального фільму про IT-технології «Перший код». Фільм-дослідження десятиліть українського ІТ-фронту, який захищав стратегічні для України ресурси та влаштовував атаки на російські сайти не тільки в період воєнного сьогодення, але й в далекі дев’яності.

Днями пройшли зйомки в столичному крематорії. За словами режисера картини Артура Лермана ця локація була вибрана не просто так.

«У першу чергу «Перший код» про подорож у часі, тому що ми починаємо з сьогодення і війни, і відкочуємося в історію до самих вісімдесятих, щоб зрозуміти чому ми ті, ким ми є зараз в індустрії IT. Нам потрібно було знайти такий простір, який буде провідником у часі, з нейронної мережі, якщо ми говоримо мовою IT індустрії. Простір, який знаходиться поза часом і поза фізичними формами. Це був крематорій», – поянює режисер.

Продюсер стрічки та автор дослідження Владислав Савченко говорить, що команда звернула увагу на радянський модернізм, який створювала група архітекторів, які працювали в сімдесятих та вісімдесятих роках, та залишила по собі абсолютно унікальні будівлі, які захоплюють.

Знімальний майданчик облаштували просто зверху над печами крематорія, де посередині була велика прірва. Її закрили спеціальною конструкцією, тож під час зйомок Владиславу Савченку доводилося пересуватися в кадрі вкрай обережно, аби в прямому сенсі не провалитися.

Стрічка оповідає історію розвитку ІТ в Україні від зародження до сучасності. Для цього знімальна команда вже поспілкувалася з засновниками компаній EPAM Ukraine, 3DLOOK, ELEKS, Looksery, Techiia holding, Sigma Software Group, SoftServe, НІКС, Uklon, Infopulse Ukraine, а також з представниками Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, Міністерства цифрової трансформації.

Бюджет стрічки 150 000 доларів. Роботу над стрічкою планують завершити до кінця 2022 року та почати переговори про розміщення її на платформах Netflix, Amazon, Apple TV.