Головна АЗОВ 22

У полоні вже 19 місяців. Чому росія не віддає бійців бригади «Азов»

«Я не знаю, де моя дитина, я не знаю, що з ним. В якому він стані. Єдине, що ми можемо про них дізнатися, – це від обміняних. На жаль. з травня місяця обміну саме азовцями не було», – зазначає мати військовополоненого бійця бригади «Азов» Тетяна в ефірі 5 каналу.

Де саме росіяни утримують азовців, достеменно невідомо.

«Термін перебування у полоні збільшується, а умови, які там є, вони ніяк незадовільні. Там відсутня будь-яка медична допомога, харчування, ми знаємо про факти тортур. Про факти смертей полонених. Різні випадки. Не витримує здоров’я, або погіршується стан здоров’я через хронічні хвороби», – пояснює представниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Євгенія Синельник.

Відомо, що полонених військовослужбовців бригади росіяни дуже часто засуджують до 20-25 років позбавлення волі.

«Нуль. Саме стільки бійців 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ, які стояли в авангарді Сил оборони України в боях за Маріуполь, повернулись сьогодні з полону під час найбільшого обміну з моменту повномасштабного вторгнення. Понад 900 бійців, на плечах яких лежала оборона півмільйонного міста, з яких більш як половина дістали поранення, і до яких у полоні найжорсткіше ставлення, забуті та досі в руках ворога», – наголосив командир бригади «Азов» Денис Прокопенко.

Великий обмін, який відбувся на початку нового року, перший за останні пів року.

«Кожен обмін – це окрема операція, суто операція. Тут використовуються абсолютно всі важелі. Я не буду розкривати форми і методи, але ще раз хочу сказати – нічого спільного з цивілізованою роботою в цьому немає», – зазначає начальник ГУР МО Кирило Буданов.

Щонеділі рідні захисників «Азовсталі» виходять на вулиці міст України з акцією «Не мовчи, полон вбиває», щоб нагадати всім: росія в нелюдських умовах утримує українців. Такі акції відбуваються і за кордоном.