Головна TV

У проекті «Шукаю тебе» – про викрадення в Італії 8-річного українського хлопчика

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе». Він допомагає українцям розшукати близьких людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Найболючіші з історій – про пошуки дітей. Цього тижня в нових випусках проекту – історія мами, яка тікала від війни за кордон разом із сином, а повернулася – вже сама… 8-річного Юрія Скляра шляхом обману викрали представники релігійної організації в італійському Неаполі, де хлопчик разом із мамою був в евакуації!

На самому початку війни Наталя Мельник наважилася виїхати за кордон разом із сином Юрчиком, щоби врятувати дитину від війни. Адже, коли на її рідну Сумщину зайшли окупанти, часу на роздуми майже не залишалося. Так родина опинилася в Італії. На вокзалі в Неаполі їх зустріла жінка, котра представилася волонтеркою й запропонувала тимчасовий прихисток – у монастирі. Наталя погодилася на допомогу, адже розуміла, що самій платити за житло в Італії дуже дорого.

Маленький Юра хворіє на аутизм. Іноді хлопчик може плакати чи поводити себе не зовсім спокійно, як часто буває з дітками зі схожим діагнозом. Наталя пригадує, що працівниці монастиря й психологи часто знімали Юру на камеру. 9 листопада дитина раптово зникла. Того дня з хлопчиком у монастирі займався дитячий психолог. Мама Наталя пішла в душ, а коли вийшла – сина вже ніде не було. Жінка одразу побігла в консульство, залишила там заяву. А потім пішла в поліцію, але там ії заяву не прийняли. Деякий час Наталя пробувала сама знайти сина, але все даремно. Тому жінка приїхала шукати допомогу в Україні. Як могло статися, що серед білого дня дитина зникла з притулку при монастирі? Дивіться у вівторок, 7 березня, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Щодня на адресу редакції «Шукаю тебе» продовжують надходити листи з проханням допомогти знайти людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Ще восени минулого року Збройні сили України героїчно звільнили від ворога материкову частину Миколаївщини. Проте люди там і досі не можуть оговтатися від справжнього пекла «руського миру»: постійних обстрілів, руйнувань, грабежів, а що особливо боляче – від викрадень мирних українців. Досі не відома доля 41-річного Ярослава Вікторовича Пуківського з селища Центрального. Востаннє дружина й доньки бачили чоловіка вранці 18 червня минулого року, коли він збирався на роботу до виправної колонії №5, де працював охоронцем. Тоді селище було окуповане, росіяни запідозрили Ярослава в співпраці з ЗСУ, того дня прийшли до нього на роботу й забрали невідомо куди. Зараз Центральне вже вільне, однак про чоловіка немає жодної звістки…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони і що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме.

Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.