Головна TV

У програмі “Ранок Вдома” психологиня пояснила, чим небезпечний вільний доступ до інтернету для дітей

У програмі “Ранок Вдома” на телеканалі “Дім” сексологиня-психологиня Олена Архипенко розповіла, чим небезпечний безконтрольний інтернет-серфінг для дітей і дала поради, як пояснити дитині, що батьківський контроль — це історія про недовіру медіа, та як дорослі фільми руйнують психіку дитини.

Сексологиня Олена Архипенко впевнена – ставити батьківський контроль на ґаджети дитини потрібно, проте кожен дорослий сам має зробити цей вибір: “Інтернет надає таку кількість інформації, з якою навіть дорослі не завжди готові впоратися. До того ж батьківський контроль — це про недовіру до медіаресурсів, які навіть на дитячих каналах можуть публікувати дорослий контент”.

Чати месенджерів для підлітків теж бувають різними і спілкування в них нерідко переходить межі.

“Часто бувають історії, коли за аватаркою може сховатися доросла людина – невідомо, хто це. Умовно, дівчинка починає спілкуватися у чаті з хлопчиком, проводить із ним багато часу, отримує підтримку. Потім цей хлопчик починає вимагати дорослого формату спілкування. Тоді є два варіанти розвитку подій: перший – дорослий чоловік, який ховався за аватаркою підлітка, отримує те, що хотів; другий варіант – шантаж. У дівчини можуть вимагати відео еротичного характеру. Якщо вона не надішле ці зображення, то він використає те, що вона вже надіслала раніше”, – коментує експертка.

Як правило дівчата не розповідають про це батькам, які могли б їх захистити, бо соромляться. Натомість погоджуються на умови шантажиста. Тому батьки мають попередити дітей, що все те, що потрапляє в мережу, назавжди залишається там.
Якщо ж у дитини правильне статеве виховання – батьки проводили розмови про це, все одно певний знайдений контент може її шокувати.

“Проте дитина сприймає нову інформацію, як норму. Типу: “Мені батьки розповідали, що буває так, але про це не казали. Чому?”; Добре,
коли це питання дитина ставить батькам і отримує відповідь. Це історія про довіру. Яка б не була тема – треба пояснювати. Перші люди, до кого дитина повинна звертатися – це її батьки. Ми прагнемо, щоб так було в кожній родині”,
– зауважує Олена Архипенко.

Крім того, сексологиня-психологиня пояснила, чим шкідливі фільми для дорослих:

“Батьки мають пояснити дітям, що фільми для дорослих — це фікція. Тобто у таких фільмах — викривлене сприйняття реальності. Вони малюють картинку дуже шаблонно, там завжди один і той самий сценарій. Важливо пояснити дитині, що це вигадка. Якщо дитина нічого не знає про секс, то вона сприймає дорослі фільми, як реальність. Починає приміряти на себе роль актора з дорослого фільму. Дівчинка — жіночу роль, хлопчик — чоловічу. Ба більше, коли вони виростають, то прагнуть самі дотримуватися цих стандартів в сексуальному
житті та вимагають цього від партнера”.

Щоб убезпечити дитину від негативних наслідків батьки насамперед не повинні уникати цих тем – слід окреслити все те, що є небезпекою.