Головна Культура

У Святого Миколая діти просять Перемоги, живого тата і щоб згоріла москва

“Святим Миколаєм” для дітей, які втратили батьків на війні, стала благодійна організація “Народний тил – Реабілітація”, яка ще з 2016 року збирає кошти та закуповує подарунки дітям полеглих та зниклих безвісти військових. Директорка проєкту Світлана Бахвалова розповіла “Українській правді. Життя” про маленькі мрії цих дітей та велику місію організації – подарувати їм свято.

За останні десять місяців уявлення про справжні дива в українських дітей змінилося, адже їхні мрії подорослішали разом з ними.

Тепер вони хочуть повернутися додому з-за кордону, піти до рідної школи або садочка, зустрітися зі “старими” друзями, не чути завивання сирен і вибухів ракет. Мріють, щоб війна закінчилася. І вороги теж.

Мріють обійняти тата або маму, які захищають їхній мирний сон на фронті. Тисячі з них – знають, що цього більше ніколи не станеться. Але продовжують мріяти.

При цьому вони – все ще діти, які хочуть 19 грудня знайти під подушкою конструктор LEGO, ляльку чи монополію.

Станіслав з Луцька

Стас у своєму листі запевняє Миколая, що цього року він намагався поводитися чемно і слухатися маму. У благодійника він просить “стандартний” (насправді – ні) набір подарунків середньостатистичного українця, якого вже дістали росіяни. А саме:

  • дві гаубиці,
  • три протитанкових ракетних комплекси “Джавелін”,
  • один автомат,
  • два танки,
  • два БТР-и,
  • один вертоліт,
  • 100 ракет,
  • 56 гранат.

“Звісно, я також хочу миру в Україні і щоб згоріла Москва”,  пише Стас у листі.

Для навчання хлопець попросив у Миколая ноутбук.

Фото: Світлана Бахвалова
Антон

Хлопчик у зверненні до Миколайчика розповідає, що його тато хотів для нього купити новий телефон. Однак не встиг. Батько Антона загинув на війні, захищаючи країну, свого сина і мільйони інших українських дітей. Тепер хлопчик сподівається, що новий телефон йому зможе подарувати Миколайчик, якщо у нього є така можливість.

Лист Антона:

“Святий Миколай! Мій Тато хотів подарувати мені нового телефона, але він загинув. Тому я прошу вас, за можливості, подарувати мені нового телефона”.

Фото: Світлана Бахвалова
Вероніка з селища Немішаєве, що на Київщині

Вероніка не написала Святому Миколаю, скільки їй років, утім з листа стає зрозуміло, що на свій вік дівчинка втратила надто багато. Спочатку російська армія зруйнували будинок Вероніки – на нього впав снаряд. Згодом – вбила її тата, який пішов захищати Україну на фронті.

“Мій батько служив на війні та загинув 1 вересня. Я за ним дуже сумую і мені його не вистачає”, – зізнається Вероніка у листі.

Найголовніші її бажання – це перемога і щоб кожен воїн, який нині боронить Україну, повернувся додому живим.

Утім, дівчинка має ще одне невелике прохання до Миколая:

“Хочу, щоб ви мені подарували на свято акриловий світильник-нічник з керуванням з телефону. З любов’ю, Вероніка”.

 

 

Фото: Світлана Бахвалова

Діана Кречетова