Головна TV

Учасник гурту “MOLODI”: Тато пропав безвісти у Маріуполі

У новий випуск програми #Муз_оборона на каналі “Дом” завітало одразу кілька гостей – український гурт “MOLODI” та співак Ostrovskyi. Музиканти розповіли, як для них почалася велика війна та як за рік переосмислили творчість та підхід до створення музики.

“MOLODI” – новий гурт, заснований двома друзями з Маріуполя. Останні кілька років хлопці живуть і створюють музику в Києві. Але після того, як їхнє рідне місто було зруйноване та окуповане, музиканти вирішили писати пісні, які відображають їхні переживання.

“24 лютого ми були разом. Я приїхав ночувати до Вані, і ми зрозуміли, що почалася повномасштабна війна. Було трошки паніки, адже ми розуміли, що Київ – це мета росіян, – пригадує учасник гурту “MOLODI” Кирило Роговий. – Мої батьки розлучені. Тато перебував у Маріуполі, а мама була у Львові і мала 24-го їхати потягом додому. Як ви розумієте, вона поїхала, адже у Маріуполі лишався мій молодший брат. Проте пізніше їй таки вдалося виїхати за кордон, а брат вирішив, що хоче повернутися до Маріуполя. Йому 19 років. Нормальних пояснень цьому немає. Тато вважається зниклим безвісти”.

Самі ж музиканти у розпал боїв на Київщині змогли вибратись до Львова. Хлопці поселилися в хостелі, де продовжили писати пісні, одну з яких виконали в ефірі каналу “Дом”. Пісня “Біль” – саме про те, що переживають мільйони українців під час війни.

До хлопців приєднався український блогер, модель і співак із провокативним контентом Ostrovskyi. Артист зізнається – навесні 2022 року мав презентувати альбом, в якому були російськомовні пісні, але війна внесла свої корективи. Зараз співак відмовляється використовувати мову окупанта, а ще вирішив радикально змінити власну творчість.

“Рік повномасштабної війни – це емоційні гойдалки для мене. Я розумію, що це шлях, який я маю пройти сам, а ще й допомогти людям. Ми всі стали як один організм – якщо у когось щось трапляється, то болить у всіх”, – зауважив Ostrovskyi в програмі #Муз_оборона.

“MOLODI” і Ostrovskyi виконали спільну пісню “Незалежність”, яку присвятили кожному українцю.

“Ця пісня про відчуття кожного з нас. Ми хотіли зробити її сильною, щоб вона піднімала дух! Вона про те, що наша країна унікальна, дуже сильна, нам є за що боротися і ми це робимо, а це головне! – коментує учасник гурту “MOLODI” Іван. – Ми сподіваємося, що перемога буде скоро і ми повернемось у Маріуполь. Відбудуємо його своїми силами і збиратимемо там концерти!”

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом“.