Головна Культура

«УКРАЇНА НЕ ВМИРАЄ!»: У НОВІЙ ПІСНІ «ХВИЛЯМИ» ГУРТ T.HUTSULS ОСПІВАВ ЕМОЦІЇ ВІЙНИ

Колоритний гурт T.HUTSULS із прикарпатського міста Коломия презентовав свій новий сингл «Хвилями». Це пісня, яка відверто оспівує емоції війни – ті, які за останні півроку відчуває кожен українець: страх, втому, втрату, біль, жаль, зневіру, і обов’язково – надію, любов та віру.

Авторка пісні «Хвилями», вокалістка T.HUTSULS Алекса Цимбал із власного досвіду знає, що таке втратити дім. У 2014-му дівчина через війну росії проти України була змушена полишити рідний Слов’янськ, що у Донецькій області, – і переїхала у Київ. А цього року у лютому – перемістилася із Києва у гуцульський край – місто Коломию, де й знайшла команду творчих однодумців – масштабний культурологічний проект Hutsul Planet. Тепер у Коломиї на студії Hutsul Planet Records вона творить свої нові пісні.

“Головний месседж, який ми несемо у цій пісні, – це надія і віра. Вони ніколи не помруть, – каже Алекса Цимбал. – Століттями, покоління за поколінням, українці виборювали право на власну свободу, а діти щоразу продовжували справу своїх батьків. Пісня «Хвилями» – це пісня-емоція про боротьбу, у якій світло завжди переможе темряву, попри всі незгоди”.

Через тиждень після виходу синглу команда презентувала кліп до новинки: історію про батька та сина, одного з яких забирають на війну. Відео від HutsulArt Production – як маленьке кіно, примушує глядача співпереживати за героїв і вболівати за хеппі-енд.
Головні ролі у кліпі «Хвилями» зіграли справжні батько та син – відомі художники Прикарпаття Лев Чопенко та Орест Чопенко. Прямісінько на знімальному майданчику, на який перетворилася Коломийська мала філармонія, митці за лічені години створили нову картину. Та головна інтрига сюжету, за задумом режисера Hutsul-Art Production Аріни Цимбал, – чи повернеться з війни один із героїв цієї відеоісторії?..
Завдяки актуальному сюжету і тужливому звуку скрипки, на якій грає вокалістка T.HUTSULS Алекса Цимбал, кліп підсилює драматизм самої композиції «Хвилями», що є миттєвою емоцією на воєнні події в Україні.

«Хвилями» – це пісня-вистава, – каже Алекса Цимбал. – Тож і до відео ми підійшли максимально по-кіношному. Тут передані усі емоційні стадії: заперечення – гнів – знесилення – прийняття – боротьба. Було непросто писати цю пісню, і ще складніше – співати її. В уяві згадуються події 2014-го, які переживала моя родина, виїжджаючи зі Слов’янська, і внутрішній страх втратити найцінніше. З початком повномасштабного вторгнення росії цей стан посилився в рази… І найкращим рішенням було виговорити наболіле, видихнути – і продовжити боротьбу”.

В унісон із прем’єрою кліпу «Хвилями» картину Лева та Ореста Чопенко, створену під час зйомок, виставили на благодійний аукціон у Києві. Унікальне полотно пішло з молотка за 20 тисяч гривень. Так митці із Прикарпаття і масштабний культурологічний проект Hutsul Planet, частиною якого є гурт T.HUTSULS, долучилися до збору коштів на будівництво мікро-будинків для жителів Київської області, які постраждали внаслідок воєнних дій.