Головна Техно

Українець S1mple Костилєв – Гравець десятиріччя у Counter-Strike

Ріо мейджор по кс, або що це взагалі було?!

Зовсім нещодавно завершився головний турнір року по Dota 2 “The International 11”, і ми навіть не встигли оговтатись, як почався «IEM Rio Major» по Counter Strike: Global Offensive. Цього мейджора всі чекали дуже довго, адже його відтерміновували через ковід. І нарешті, 24 найсильніших команд світу, зійшлися у битві за звання кращих та винагороду у 1 мільйон 250 тисяч доларів. Але ніхто і подумати не міг, що все завершиться саме так… Турнір проходив у три стадії.

Перша частина

16 команд з регіональних чемпіонатів грають до трьох перемог чи поразок. 8 проходять далі, 8 – залишають змагання. І яким же розчаруванням для бразильських глядачів став виступ їх команд. Саме два бразильських колективи, з легендарними для місцевої сцени гравцями, вилітают першими з мейджора. А команда «Mouz», яка всього рік назад грала в чемпіонаті академій і не вважалась тир1, виграла всі три матчі і пройшла першою у наступну стадію. Всього два гравці замінили академіків, а вже такий результат, який порадував глядачів. Далі якихось несподіванок не було. Інші відіграли приблизно так, як від них і очікували. Виділити можливо було «Cloud9». Спочатку вони програли два матчі, але потім зібрались і пройшли далі, не програвши ні однієї мапи за три гри. Третя і остання надія бразильського контр-страйку, команда Furia, програвши перший матч, більше не допускала помилок і зайняла місце у наступному раунді з рахунком 3:1.

Друга частина

До восьми переможців минулої стадії приєднались вісім «легенд». Це команди, які на минулому мейджорі вийшли в плей-офф. І тут вже почались несподіванки і перевороти. Головною новиною стала команда «Фейз». Інтернаціональний колектив, який виграв минулий мейджор, топ-один команда світу за версією «HLTV», вилітає першою з другої стадії з рахунком 0:3. Поступившись у фінальній грі албанському коллективу, який вважали головними аутсайдерами чемпіонату. Але на цьому несподіванки не закінчилися. Французький колектив “Vitality”, яких також вважали фаворитами на перемогу, залишив змагання, визвавши неймовірно багато критики від глядачів. Перейдемо трошки до рідної команди Navi. Хлопці потрапили у посів 1:2, але зібрались і не дали ніяких шансів своїм суперникам, розібравшись в обох матчах 2:0 і пройшли до плей-офф. Бразильці дуже раділи, бо у другій стадії Furia не пробачала нікого. Три матчі – три перемоги. Мабуть, магія трибун, шалена підтримка та рідна земля допомогла їм грати так красиво та впевнено. Ну а Cloud9, вирішили не відставати і продовжили вигравати у всіх, не віддаючи хоча б однієї карти. Також посів -3:0 і також – легкий вихід до плей-офф.

Третя частина

Нарешті такий довгоочікуваний плей-офф. Дуже мало людей, які думали побачити саме такі команди тут, але від цього тільки стало цікавіше. Cloud9, які не програли ні однієї карти після двох перших матчів, грають проти Mouz, команди майже академки. І що ви думаєте? Так, і тут не без сенсації. Після першої мапи, вважалось, що академка їде додому, бо шансів майже немає. Яке ж здивування було у глядачів, коли саме Mouz перемагають та виходять у пів-фінал. Ще однією цікавою парою були Navi та Furia. На мою думку, цей матч заслуговував бути фіналом. Атмосфера на стадіоні була просто неймовірною. Кожен раунд, кожне вбивство супроводжувались скандуванням та окликами трибун. Самі гравці були максимально сконцентровані та кайфували від емоцій. Ми побачили боротьбу на всіх трьох картах, але на жаль для нас, саме бразильці пройшли далі. Я вважаю, що переломним моментом у грі став 24-й раунд на останній карті. Коли гравець Navi, вигравши останню перестрілку, не мав дефьюзів та не встиг розмінувати бомбу. І рахунок став 14:10 на користь Furia, замість 13:11. Тому нашим хлопцям і не вистачило цих пари раундів, щоб здобути перемогу. Але, беручи до уваги, що всі фаворити турніру навіть до плей-офф не дійшли, то Navi не тільки не розчарували, а ще й залишили позитивні емоції від свого виступу.

Як же приємно було спостерігати, коли гравець фурії, підійшов до sdy, та запропонував обмінятись прапорами, які з собою принесли гравці. Таким чином, Navi їхали додому з бразильським прапором на згадку, а yuurih показав підтримку Україні, та віддав честь нашому колективу, коли вийшов на гру у пів-фіналі загорнутим у наш прапор. Також, Олександр S1mple Костилєв, снайпер нашого колективу, став Гравцем десятиріччя і отримав Кубок, з чим ми його вітаємо. Радість бразильських фанатів була не довгою, бо вже на наступний день, у пів-фіналі їх команда програла 2:1 датському колективу Heroic. А фінал турніру став великим розчаруванням, як мінімум, для мене. По-перше – обидві команди, які там грали, на мою думку, не повинні були навіть із другого етапу виходити. Та ще й беззуба гра датського колективу розчарувала всіх. 2:0 без боротьби перемагають Outsiders.

Підсумки

За емоційністю та атмосферою,здається, це був найшаленіший мейджор за всю історію. Коли вся бразильська трибуна скандує всім відому фразу «Путін Х*ЙЛО», аж мурашки біжать по спині. А підтримка там просто неймовірна. За несподіваністю та виступами фаворитів, можу сказати, що цей мейджор перевершив всі попередні. Так, фінал став ложкою дьогтю у бочці з медом, але сподіваюсь, що інші події залишили у вас приємні відчуття та спогади про цей турнір.

Єгор Поліщук