Головна TV

Українська кулінарна історія: Євген Клопотенко розповів, що таке куманець та для чого його використовували наші предки

На СТБ продовжують виходити прем’єрні випуски кулінарного проєкту «Пекельні борошна з Євгеном Клопотенком». Крім приготування автентичних українських страв, в ефірі Євген ділиться цікавими фактами з української кулінарної історії, відкриває по-новому забуті українські спеції та продукти. Так, в одному з епізодів шеф-кухар розповів, що таке куманець та для чого його використовували наші предки.

Нещодавно на кухню проєкту завітав український актор, телеведучий, сценарист, учасник «Improv Live Show» на Новому каналі, майстер імпровізації Володимир Шумко. Разом Євген та Володимир приготували дві неймовірно смачні українські страви. Також, під час приготування, Євген розповів гостю та глядачам, що таке куманець.

«Є така старовинна штука, яка називається куманець. Раніше так зберігали воду, а також часто використовували для декору. Зараз, коли гості приходять, ми ставимо графин з водою, а раніше ставили ось такий гарний декор для того, щоб прикрасити стіл», – розповів Євген Клопотенко.

Це оригінальний різновид українського традиційного посуду. Куманці були предметом вжитку козаків. До речі, одну зі страв, яку Євген та Володимир готували на кухні, – куліш із м’ясом – також обожнювали їсти козаки.

Дивіться повний випуск за посиланням

А також не проґавте  нові випуски «Пекельні борошна з Євгеном Клопотенком» щосуботи, о 10:10 на СТБ!