Головна Техно

Український протез – на обкладинці Time

Розробники зі стартапу Esper Bionics обіцяють ще не раз здивувати ідеями щодо електроніки всередині людського тіла, повідомляє “ДМ“.

У виданні Time український протез назвали одним із винаходів року. З його допомогою можна інтуїтивно управляти кінцівкою.

Esper Hand  є першим хмарним роботом-протезом. Його розробник — генеральний директор і співзасновник стартапу Esper Bionics Дмитро Газда. Лікар та інженер за фахом, він вважає, що найважливішою технологією, котру розроблятимуть у найближчі 30 років, буде електроніка всередині людського тіла.

Прототип високотехнологічної руки з інтуїтивним управлінням під назвою Esper Hand став першою розробкою Esper Bionics. На його основі інженери проєктують абсолютно нову версію руки.

У 2019 році стартап Esper Bionics посів перше місце в конкурсі інженерних стартапів Vernadsky Challenge та отримав мільйон гривень.

Стартап Esper Bionics планує в рамках бета-тестування встановити 20 протезів на рік, зокрема в США й Канаді. Втім, в пріорітеті лишаються протези для потреб українців.