Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, які пройшли крізь пекло війни і понад усе прагнуть перемоги. Цього тижня у випуску – історія 85-річної квіткарки Галини Місак, звичне життя якої було зруйноване в один день: влітку 2023 року під час обстрілу Київщини на будинок жінки впала частина ворожої ракети…
85-річна Галина Місак усе своє життя прожила в Старих Петрівцях, що неподалік Києва. Багато працювала, щоб звести будинок, а у вільний час вирощувала квіти в саду, щоб продавати їх біля метро і мати підробіток. Підземний перехід біля станції метро Мінська вже давно став для неї другим домом: 57 років вона торгує тут квітами. Місцеві добре її знають і лагідно називають «баба Галя». Вперше жінка прийшла сюди після трагічної загибелі її 7-річного сина. Тоді квіти та спілкування з людьми врятували її від важких думок. А зараз перехід дає можливість заробити на життя. Особливо це важливо для бабусі після того, як вона втратила власний дім…16 червня, під час ракетного обстрілу Київщини, частина російської ракети впала на її будинок. Помешкання відбудові не підлягає. Сама Галина Михайлівна вижила лише тому, що поралась біля квітів, проте жінка зазнала важких травм голови. Їй зробили трепанацію черепа. Вона довго відновлювалася, але завдяки піклуванню лікарів та волонтері уже поступово повертається до життя. Небайдужі люди бабусю одягли, придбали їй ліки та винайняли житло поблизу метро, щоб вона могла продовжувати свою улюблену справу. Більше того, навіть квіти їй приносять, щоб вона могла їх продавати. Тому що клумба біля рідного дому, де жінка вирощувала квіти, також була знищена ворожою ракетою… Історія незламної 85-річної бабусі-квіткарки, яка навіть після пережитого горя продовжує дарувати людям радість, – у середу, 10 січня, в «Історіях війни» на НТН.
Також цього тижня в програмі – історія війни акторського подружжя Вікторії Білан та Володимира Ращука. Театральну сцену та кіномайданчик Володимир проміняв на поле бою, щоб у надважкі часи для країни боронити її від ворога. А його дружина Вікторія, теж відома актриса, одразу ж записалася в добровольці, а згодом об’єднала навколо себе волонтерів, які доставляють на фронт необхідну амуніцію.
Ще одна розповідь – про дитячого невролога з Вінниці, Павла Ковальчука. Після прямого влучання ракети в його медичний кабінет чоловік зміг вийти з клініки, зняти з себе одяг, що палав, і самостійно дійти до швидкої. Найстрашніше, здавалося, він уже пережив, попереду було лікування та одужання. Проте за 20 днів Павло помер. Але в цієї трагічної історії є продовження… Дружині Павла, Юлії Ковальчук, довелося докласти зусиль, щоб виконати обіцянку, дану чоловікові перед його смертю…