Головна TV

В «Історіях війни» – про військового льотчика, якого називали «Привидом Києва»

Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект «Історії війни». Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Незважаючи на всі втрати й випробування, ми будемо стояти до кінця. Кожен на своєму фронті.

Цього тижня в нових випусках – історія льотчика Повітряних сил України Степана Тарабалки, який загинув, захищаючи Батьківщину, і якого багато хто вважав «Привидом Києва».

Степан Тарабалка – Привид Києва

29-тирічний Степан Тарабалка родом із села Королівка з-під Коломиї. З раннього дитинства він мріяв стати льотчиком і літати вище за хмари. Батьки були проти, але хлопець твердо знав, чого хоче, і вперто йшов до своєї мети. З початку повномасштабного вторгнення Степан відважно боронив небо від ворожої авіації. Тільки в перший день війни збив шість російських літаків. Українці називали його «янголом-охоронцем» та «Привидом Києва». Насправді «Привид…» – це збірний образ усіх наших відважних льотчиків, які охороняють небо столиці й сусідніх областей. Степан Тарабалка був одним із них. У середині березня 29-тирічний майор загинув у нерівному бою з противником. Його МіГ-29 був збитий у небі над Житомирщиною. Хоронили захисника України з почестями в рідній Королівці. Степана нагороджено медаллю «За відвагу», орденом «Золота Зірка», а також званням Героя України… посмертно.

Степан Тарабалка з мамою

Що розповідає про відважного льотчика його мати – Наталія Тарабалка – яка досі не може звикнути до того, що син більше не пролетить над їхньою хатою? Дивіться у середу, 16 листопада, о 19:00 в «Історіях війни» на НТН.

Також цього тижня в проекті – історія родини фермера Олега Новобранця з Чорнобаївки, який не міг залишити господарство і продовжував попри обстріли вирощувати та постачати людям городину. Вранці 14 вересня на ферму прийшли окупанти, у Олега знайшли прапор України й відвезли чоловіка в невідомому напрямку. Рідним стало відомо, що в полоні у нього стався серцевий напад… Щодня стан Олега погіршується, але надати йому бодай якусь допомогу неможливо. Рідні зверталися до поліції, прокуратури, благодійних та правозахисних організацій, але жодної відповіді щодо визволення Олега Новобранця наразі не отримали. Та родина вірить, що зможе достукатися до відповідальних осіб і поверне його додому живим. Ще одна історія – про звільнених полонених, які пережили тортури в російській катівні в Ізюмі. Серед в’язнів, що вижили, – пенсіонер Михайло Чиндей та семеро громадян Шрі-Ланки!

Дивіться «Історії війни» щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.

Сайт TV-Парк існує завдяки Вашій фінансовій підтримці. Дякуємо за допомогу! Допомога редакції