Головна Кіно

В КИЄВІ ПРЕДСТАВИЛИ ТИЗЕР-ТРЕЙЛЕР ДО ФІЛЬМУ-ДРАМИ “БУЧА”

13 вересня в День міста Буча кінопродюсер Олександр Щур (сценарист “Побачення у Вегасі”, “Я, Ти, Він, Вона”) та режисер Станіслав Тіунов (продюсер “Побачення у Вегасі”, “Продюсер”, режисер “Молодість”) презентували тизер-трейлер до свого фільму-драми “БУЧА”.

Сюжет художньої кінострічки заснований на реальних подіях, що відбувалися у містах Буча, Ворзель, Гостомель та Ірпінь під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року. Фільм-байопік розповість про порятунок 203 місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Костянтин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування.

Після деокупації Київської області Костянтин став героєм багатьох публікацій та телевізійних сюжетів у впливових національних та світових ЗМІ, серед яких французьке видання Le Monde, телеканал France 24, британський телеканал ITV news та інших.

“Після того, як у квітні стало відомо, що відбувалося у Бучі та інших містах України, які були окуповані, стало зрозуміло, що про трагедію українського народу повинні дізнатися у всьому світі, розповідає Олександр Щур, продюсер фільму “БУЧА”. Ми вважаємо, що реалізація цього проєкту допоможе Україні привернути увагу міжнародної спільноти й спонукатиме нарощувати економічну та військову допомогу надалі”.

Зйомки кінофільму “БУЧА” заплановані на грудень-січень, а премʼєра відбудеться на роковини трагедії.

У стрічку також буде включена сцена порятунку відомого українського композитора, Лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада, який під час подій фільму перебував у своєму будинку в Ворзелі. Декілька творів Ігоря Дмитровича, такі як “Сіла птаха” та Марш Сотні з оперети “Конотопська відьма” будуть використані у фільмі в якості саундтреків. Автором головного саундтреку до стрічки виступив Іса Меліков – відомий азербайджанський композитор і продюсер.

Кастинг акторів на ролі у фільмі буде проведений до кінця року, але вже відомий виконавець ролі головного антагоніста – їм став В’ячеслав Довженко – український актор театру і кіно, Лауреат премії «Золота дзиґа» за найкращу чоловічу роль.

На меті творчої команди фільму участь у міжнародних фестивалях класу “А”, а також представлення стрічки на світових стрімінгових сервісах.

Трейлер-тизер драми “БУЧА” був знятий на кошти американських інвесторів, а подальше фінансування виробництва фільму також буде реалізовано виключно коштом іноземних інвесторів та меценатів. За особистими переконаннями творців фільму, через активну залученість українців у зборах на потреби ЗСУ, збори в Україні проводитись не будуть. 

“Маючи вже перші іноземні інвестиції й чітке розуміння що кожна гривня в Україні необхідна для допомоги нашім збройним силам, ми й надалі плануємо залучати кошти за кордоном за рахунок донатів та інвесторів,  – каже Станіслав Тіунов, режисер стрічки. – Українці теж можуть допомоги, максимально поширювати інформацію про стрічку, щоб привернути увагу ЗМІ, медійних персон та меценатів”.

Тизер-трейлер до фільму “БУЧА” був представлений в Києві в кінотеатрі Оскар, захід зібрав велику кількість ЗМІ та повний зал гостей, серед яких Андрій Хливнюк, Семен Горов, Олексій Суханов, Ольга Сумська, Олег Панюта, Андрій Джеджула, Данієль Салем, Олександр Печериця, Марина Кінах, Олена Гребенюк, Володимир Нечипорук, Артемій Єгоров, Дмитро Оськін, Юрій Великий, Валерій Жидков, Степан Казанін, Андрій Алфьоров, Дмитро Муравський, Віталій Борисюк, Володимир Жовнір, Ірина та В’ячеслав Дюденко, Олімпія Вайтмусташ та Олександр Смирнов. Присутні вшанували памʼять загиблих хвилиною мовчання.

Костянтина Гудаускаса зал зустрів бурхливими оплесками – стоячи. Вийшовши на сцену, він сказав дуже проникливу промову, слухаючи яку, було важко стримати сльози: «Кожного дня, коли я лягаю спати, мені важко заснути, бо згадую тих людей, кого не вдалося врятувати. Людей, які не змогли попасти в мою машину. Три роки тому я приїхав в Україну і зустрів тут чудових людей, в мене з’явилося багато друзів. І коли 24 лютого почалася ця страшна повномасштабна війна, в мене не було вибору, бо навколо мене були люди, які зустріли мене як рідного. Там, у Бучі, з 17-го поверху, у трьох кілометрах від Гостомельского аеропорту я бачив, як горіла «Мрія» – літак, який я любив. Вірю, що після перемоги буде багато Мрій. Але тоді це була трагедія мого серця. Зранку мені подзвонили і попросили вивезти вагітну жінку і трьох діточок. Нам вдалося виїхати. У той же день була ще одна евакуація, потім їх було багато. 27-го мені в машину прилетіла міна, далі я не пам’ятаю. Потім військові сказали, що їм вдалося мене врятувати. Потім у моєму житті з’явилися Ігор Дмитрович та Світлана Поклади – люди, які для мене зараз рідні.

На другий день після своєї евакуації вони подзвонили та сказали, що хочуть стати волонтерами. Вони віддали свої збереження мешканцям Ворзелю, які були в окупації, щоб купувати їм продукти. І по сьогоднішній день ми робимо те, що зараз важливе для кожного українця. Я дуже пишаюся, що тут разом зі мною мої земляки-казахи, які теж приєднувалися до волонтерства і допомагають. Цей фільм – свідоцтво геноциду української нації, бо людей вбивали за мову, за громадянство. Я ніколи не думав, що у XXI столітті може відбуватися такий жах. І з перших днів вірив, що Україна переможе, бо бачив душі вільних українців. Прості хлопці в Ірпені, які були в теробороні, стояли біля зруйнованих стін і не погоджувалися на ротацію, бо воля для них дорожча за життя. І це приклад для всього світу».

В рамках заходу також був презентований благодійний фонд Костянтина Гудаускас “Bucha help”, найпершим завданням якого стане відбудова зруйнованого житла у Бучі, Ірпені та Гостомелі. Сайт фонду http://buchahelp.org.

За новинами та перебігом знімання стрічки можна слідкувати у Facebook, Instagram та на офіційному сайті фільму.