Головна TV

В Україну вдалося повернути вивезену до росії 11-річну доньку військового медика

Щовівторка та щочетверга о 19:00 в ефірі НТН – проект «Шукаю тебе», що допомагає українцям знайти близьких людей, котрі загубилися під час війни, та розшукати рідних, із якими втрачено зв’язок. Цього тижня в новому випуску проекту – про щасливе повернення на Батьківщину 11-річної Єви – доньки військового медика Оксани Лебеденко. Під впливом російської пропаганди дівчинку до росії вивезли родичі, і повертати дитину рідній матері вони не збиралися.

Протягом цієї жахливої війни багато тисяч українських дітей були викрадені й незаконно вивезені до росії. Українській владі вдалося верифікувати дані 12 тисяч дітей. Але з них додому зуміли повернути лише 125. Про це заявила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук. Одна з тих, кого повернули на Батьківщину, – 11-річна Єва Лебеденко. Її мама – військовий медик Оксана Лебеденко – служила на Дніпропетровщині, а дівчинка жила з дідусем і бабусею у Вовчанську на Харківщині.

Це місто було окуповане загарбниками в перші години повномасштабного вторгнення. Родина виявилась розділеною на довгий час. Оксана не знаходила собі місця, бо зв’язку з батьками й донькою не було. Лише у вересні жінці вдалося зв’язатися з рідними. Тоді вона почула найжахливішу новину: одурманений російською пропагандою, її рідний брат із сім’єю виїхав до росії й забрав із собою Єву. І повертати Оксані дитину він не збирався. Навіть більше – він не говорив сестрі, в якому саме місті вони перебувають. Тоді жінка написала заяву до поліції. І лише після цього почула голос доньки. Оксана пообіцяла Єві, що обов’язково забере її. Брат поставив умову: жінка сама має приїхати по дівчинку до росії. Для неї – військового медика – це  було вкрай небезпечно. Але в моменти відчаю Оксана ладна була піти й на такий крок. Та зрештою, після чотирьох місяців очікування, Єву таки вдалося повернути до України. Допомогли волонтери й такі самі мами, як Оксана. Драматична історія повернення додому 11-річної дівчинки – у четвер, 16 лютого, о 19:00 у проекті «Шукаю тебе» на НТН.

Щодня на адресу редакції «Шукаю тебе» продовжують надходити листи з проханням допомогти знайти людей, із якими втрачено зв’язок під час війни. Людмила Слісаренко з Херсонщини розшукує чоловіка, 49-річного Олександра Миколайовича Слісаренка. Росіяни, як бандити, 3 серпня увірвалися в їхній дім у селищі Горностаївка Каховського району. Спочатку схопили Олександра і стали катувати, а потім пограбували будинок та вивезли його господаря в невідомому напрямку… Близько місяця тому на окупованій частині Запорізької області – у селі Тарасівка Пологівського району – росіяни також викрали 52-річну Ларису Долю, фельдшерку швидкої допомоги. Її схопили за те, що вона не хотіла працювати на окупантів і відкрито демонструвала свою нескореність. Проте за кілька днів росіяни нібито депортували її через Василівку на підконтрольну Україні територію. Але рідні запевняють, що це відверта брехня, і продовжують шукати хоч якусь інформацію про те, що насправді сталося з Ларисою і де вона зараз…

Якщо ви впізнали когось із тих, кого розшукують, і знаєте, де зараз ці люди, пишіть на електронну пошту shykayou@ukr.net. А якщо ви втратили зв’язок із близькими, якщо не знаєте, де вони і що з ними, залишайте заявку на пошук на сайті dopomogaua.info, на спеціальній сторінці проекту «Шукаю тебе».

Сподіваємося, що всі, хто загубився на цій війні, знайдуть одне одного якнайшвидше. А проект «Шукаю тебе» допомагатиме.

Дивіться щовівторка та щочетверга о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски програми виходять на супутниковому каналі «Інтер+» щосереди та щоп’ятниці о 19:30.