Головна Культура

“Вертеп. Необарокова містерія”. Поєднання української старовини та сучасності

26 і 27 травня о 19:00 в Києві у стінах Музею книги і друкарства України відбудуться покази музично-театрального перформансу “Вертеп. Необарокова містерія”. Основою постановки є найдавніший із збережених українських вертепів – Сокиринський (Галаганівський) вертеп 1770 р.

Професійна команда виконавців опрацювала ноти і тексти вертепу, що зберігаються в Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України. Звучання максимально відтворено до того, яким воно було у XVIII ст. Для цього використано досвід історично інформованого виконавства.

Вистава має дві частини: Біблійна історія народження Ісуса та світська картинка, зібрана з характерних жанрових сценок.

Творча команда проєкту складається з талановитих митців: режисер Богдан Поліщук, сценограф та дизайнер костюмів Олена Поліщук, клавесиніст Любов Тітаренко та вокалісти Руслан Кірш, Павло Москаленко і Надія Купчинська.

Театральні критики високо оцінили переосмислення професійної команди артистів барокового матеріалу в контексті сучасного українського театру. Вистава потрапила у Лонгліст V Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА. Із 135 поданих заявок було відібрано 35.