Головна Культура

Відмовимося від російської музики?

Фото: Kalush Orchestra/фейсбук

Гурт Kalush Orchestra закликав українців відмовитися від прослуховування російської музики на сервісах YouTube Music, Apple Music, Spotify, Deezer та Shazam. Для цього запустили проєкт «Музична мобілізація». Ініціативу підтримали Міністерство культури та інформаційної політики і Мінцифри, повідомляє “ДМ“.

Команда гурту підготувала відеоінструкцію про те, як позбутися російської музики та чому важливо це зробити. Також музиканти запропонували добірки з популярними треками українських виконавців, аби українці могли оновити свої плейлисти.

«Якщо в трендах YouTube, на стрімінгових платформах домінує російське — значить, прямо зараз відбувається культурна окупація України. Музика — це також зброя. І тут нам не потрібен лендліз, щоб боротися з російським контентом. ЗСУ виганяє окупантів з наших селищ і міст, ми маємо вигнати їх з наших колонок і вух», — заявив лідер гурту Олег Псюк.

У 2019 році російський музичний ринок сплатив $277,6 млн податків. Цього достатньо, щоб профінансувати понад 5 тисяч російських солдатів на рік, додали у Мінцифри.

«Якщо українці послухали пісню російського виконавця мільйон разів, то його команда отримає близько $8 тисяч. Далі з цих коштів сплачують податки в російський бюджет, який і фінансує армію», — наголосили у відомстві.

Нагадаємо, 19 червня Верховна Рада заборонила російську музику в українських медіа та у громадському просторі. Окремо створять список виконавців, які засуджують агресію РФ — їхні композиції можуть лунати на радіо та в публічному просторі. Над формуванням «білого списку» російських артистів працює СБУ.