Головна TV

Віктор Андрієнко: Я знав, що ця війна швидко не закінчиться

Гостем нового випуску програми “Точка опори” на каналі “Дом” став відомий актор, режисер, продюсер, каскадер, письменник та сценарист, заслужений артист України Віктор Андрієнко. У розмові зі Світланою Леонтьєвою митець розповів, які обставини врятували його у перший день війни, пригадав, як його збила машина, коли він працював каскадером та зізнався, чи вважає можливою співпрацю з росією після повномасштабної війни з Україною.

До 24 лютого Віктор Андрієнко працював над фільмом “Легенди чарівнолісся” – це повний метр, зйомки якого мали розпочатися влітку 2022 року. Паралельно з цим актор активно гастролював із театральними виставами і 24-го лютого разом із колегами по сцені мав бути в Харкові.

“Ми мали грати виставу у Харкові – планувалася прем’єра. Але Руслана Писанка зламала ногу, і ми не поїхали на ці гастролі. Вона, може, і врятувала нас усіх, оця її нога, –  пригадує Віктор Андрієнко у програмі “Точка опори”. – У цей день я прокинувся і побачив блискавки від гвинтокрилів – довго не міг збагнути, що відбувається. Я живу в районі Лівобережної і часто спостерігав посилену авіацію у бік Ірпеня, коли там йшли бої”.

Навіть у цей час артист не падав духом і продовжував працювати над стрічками для дітей. Також Віктор Андрієнко одразу став допомагати і підтримувати дітей, їздив у різні міста України, де спілкувався з малечею та дарував їм свої книги.

“Я знав, що ця війна швидко не закінчиться, тому одразу сконцентрувався на творчості, щоб з глузду не з’їхати. Тобто я жив у двох світах – реальному, де чути вибухи і земля тремтить від боїв, та світі дитячого кіно, де мав вигадувати жарти, образи персонажів. У мене вже була така закалка. Коли помер мій батько, а я мав працювати у шоу – стрибати, жартувати, дурня валяти. Тоді я закінчив передачу і поїхав на похорон. Справа в тому, що таке вже в мене в житті було і під час екстремальних ситуацій я знаю, як рятувати мозок”, – поділився Віктор Андрієнко в інтерв’ю зі Світланою Леонтьєвою.

Розуміння того, що артист може бути корисним у своїй країні переважало у той момент, коли Віктора Андрієнка з родиною кликали виїхати за кордон. Митець залишається вірним своїй домівці та людям, як і раніше.

«У мене було багато пропозицій з Америки і Чехії. Я був вражений, що ці люди подзвонили. А ті, від кого чекав підтримки, лише казали матюки і те, які ми падлюки. Я одразу повикреслював із життя цих людей. Дружина з сином теж тут, ніхто не поїхав. Я знав, що це нескоро припиниться. Такі речі швидко не припиняються», – говорить гість Світлани Леонтьєвої.

Актор не приховує, що до 2014 року працював у росії та неодноразово мав можливість залишитись там.

“Я не скажу, що дуже багато там знімався – 6 років, до 2012-го. Було багато можливостей, щоб залишитися там, але бажання не було. Мені всі казали, що я дурний. Але я приїжджав, знімався і повертався додому, в Україну”, – зізнається Віктор Андрієнко в ефірі каналу “Дом”.

Також артист прокоментував, що робити українцям зі спільною історією та культурою і зазначив, чи можлива коли-небудь співпраця з росією: “Все, що було раніше – залишається з нами. Історія – є історія. Зараз же справа в іншому, якщо б не було війни, Бучі, всього того, про що ми ще не знаємо, але дізнаємось, то може питання співпраці було б під певним питанням. Тепер же треба щоб там виросло абсолютно нове покоління, і тут теж. Я вам скажу таку річ – діти з Маріуполя самостійно прийняли рішення говорити лише українською. Розумієте, це діти, які виросли в російськомовному оточенні. Діти – це наше майбутнє, треба їх чути і не зраджувати”.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу “Дом”, а також на YouTube-майданчику каналу.