Головна TV

Віталій Кім розповів Лесі Нікітюк, як окупанти намагалися домовитися з ним про здачу Миколаєва

Відома телеведуча поспілкувалася з головою Миколаївської ОДА під час зйомок свого тревелу «LeМаршрутка» (Новий канал).

«Доброго вечора, ми з України» – фраза, яку знає кожен! Вона стала одним із символів боротьби нашого народу проти російських окупантів, а ще – фішкою голови Миколаївської ОДА Віталія Кіма. А він, до речі, став героєм тревел-проекту Лесі Нікітюк «LeМаршрутка», який показує Новий канал. У вівторок, 4 квітня, в ефірі телеканалу відбулася прем’єра випуску з Миколаєва.

– Миколаїв – місто на березі Південного Бугу. До війни тут спокійно жило майже півмільйона людей. З початку повномасштабного вторгнення Миколаїв показав, що має залізний характер, – каже Леся Нікітюк. – Місто не лише не дало окупантам пройти далі на південь, а ще й навчилося жити під постійними обстрілами.

Віталій Кім розповів Лесі Нікітюк, як вони з колегами діяли в день повномасштабного вторгнення.

– Коли ввели військовий стан, у нас були конверти з планами дій на той чи інший випадок. За сигналом їх треба було розпаковувати, а далі діяти. О 10:45 вже відбулася нарада з усіма структурними підрозділами, до яких доносився цей план дій на майбутнє, – згадує пан Віталій. – Люди тоді не знали, що робити. Вони чекали на позицію влади, аби приймати рішення. Президент сказав: «Ми тут. Ніхто не поїхав. Працюємо й нічого не віддамо». Це стало сигналом для всіх регіонів і людей. У перші дні в нас були черги у військкомати, ТРО, обласну варту. Ми взяли у Міністерстві оборони багато зброї й роздали людям. Пощастило, що до цього не читали військових книжок, де написано: якщо є десятикратна перевага ворога, то треба здатись, і більше жодних варіантів не існує. Не читали цього 18-річні прикордонники чи хлопці з ТРО, які просто бачили ворога і стріляли. Вони не боялися, вони боронили державу. Саме це і врятувало, бо росіяни такого не очікували.

Щодня, а інколи навіть по кілька разів на добу голова Миколаївської ОДА записував відеозвернення до українців. Віталій Кім став таким собі заспокійливим для багатьох людей.

– Це була необхідність, – каже він у проекті «LeМаршрутка». – Я розумів, що маю більше інформації, а людям просто ніде її брати. В принципі, через таке пряме інформування нам вдалося розбити російські плани щодо ІПСО. Вони ж цю інформаційну війну в Україні програли повністю.

Кім зізнався Лесі Нікітюк, що ворог намагався вийти на переговори та домовитися з ним про здачу міста.

– Вони телефонували, писали sms, через інших людей пропонували різні речі, – каже Кім. – Була така пропозиція: за велику суму, не пам’ятаю точно, мільйон чи два, не виходити на зв’язок три дні, просто зникнути, і цього їм нібито достатньо. Але я тоді сказав: «Ну, пропозиція крута, але як ви мені їх віддасте? От коли заїдете в Миколаїв, тоді й перемовини повторимо» (усміхається). На тому все закінчилось.

Віталій Кім з усмішкою і спокоєм запевняє, що Миколаїв стоятиме до кінця. Життя триває, жителі міста працюють, гуляють та в усьому тепер шукають хороше.

– Після труднощів люди починають цінити ті речі, які потребують, щоб їх цінували, – ділиться думками голова Миколаївської ОДА. – Я думаю, що на Миколаївщині саме так. Ти тепер радієш просто спокійному дню, гарній погоді й ходиш усміхнений.

Дивіться тревел-проект Лесі Нікітюк «LeМаршрутка» щовівторка о 20:00 на Новому каналі! А випуск з Миколаєва чекайте на YouTube Нового каналу.