Головна TV

ВІТАЛІЙ КОЗЛОВСЬКИЙ: «МЕНІ ЗДАВАЛОСЯ, ЩО ЦЕ БУДЕ ОСТАННЯ ПІСНЯ ВІД МЕНЕ»

У неділю,  25 вересня, о 17:30 – гость проєкту #Муз_Оборона на каналі «Дом» український співак Віталій Козловський. Віталій говорить про виступи у бомбосховищах, лікарнях, шпиталях, військових частинах, пригадає перші дні війни, розповість про свою воєнну творчість і про те, як сам змінився після 24 лютого.

Згадуючи 24 лютого, Віталій Козловський зазначив, що за першою хвилею шоку прийшло рішення залишитися в Києві й допомагати тим, чим зможе. Артист волонтерив, допомагав грошима, їжею, ліками, займався розселенням біженців, виступав у бомбосховищах, перед хворими дітьми, перед пораненими. Згодом додались виступи перед військовими.

«Коли я почав їздити до військових, у мене була одна пісня про війну «Нас весна не там зустріла», ще в мене була пісня «Мала» і «Мала танцюй». Під неї відбувалась якась магія: люди  виходили і починали танцювати всюди – в метро, на полігонах, в бомбосховищах. Це для мене величезна честь. Тому коли я падаю духом, я згадую пацанів і  дівчат, я бачу переселенців, дітей в ОХМАТДИТ, розстріляні сім’ї. І чим більше стає того горя, тим більше в мене стає люті й працездатності робити, створювати, бути незламним і йти вперед», – говорить Віталій Козловський.

У студії #Муз_Оборони артист поділиться спогадами, як була створена композиція «Нас весна не там зустріла» і які емоції вона в нього викликала.

«Вперше в мене був намір створити щось не заради того, щоб сподобатись, а заради того, щоб бути почутим. Я зустрівся з Дімою Банновим, і ми знайшли серед повстанських пісень пісню «Нас весна не там зустріла». Вона така актуальна, вона так передає настрій. Це надзвичайно важка пісня. Тому що, коли я її співаю, в мене завжди ком у горлі. Я створював цю пісню, як крик душі своєї. Мені здавалося що це буде остання пісня від мене як від артиста», – пригадує Віталій Козловський.

Співак не приховує, що повномасштабна агресія дуже сильно змінила його. Він почав зовсім інакше розуміти і свою творчість, і своє українство.

«Ми збагнули, що ми – українці і ми – найкраща нація у світі. Про нас тепер знає увесь світ. Ніхто тепер не задумається, де знаходиться Україна», – підкреслює  Віталій Козловський.

Дивіться програму #Муз_оборона на каналі “Дом” щосуботи та щонеділі о 17:30, а також на сайті та на YouTube-каналі “Дом.