Головна TV

ВІТАЛІНА БІБЛІВ: «НІХТО НЕ ЗАПЛАКАВ, НЕ ЗАКРИЧАВ»

У середу, 28 вересня, гостею  програми «Точка опори» на каналі «Дом» стала українська акторка, Віталіна Біблів.

У розмові зі Світланою Леонтьєвою вона пригадала, як стала «комендантом бомбосховища» у перший місяць війни і вантажила пісок для тероборони, коли й чому почала записувати свої гумористичні відео, розповіла про спілкування з російськими колегами, родичами та друзями, про підтримку ЗСУ і першу, після вторгнення, виставу театру «Золоті Ворота», єдність українських акторів, а також про плани після Перемоги.

Віталіна Біблів зустріла війну в поїзді, бо поверталась з гастролей в Одесі. Акторка розповіла, як прокинулась о четвертій ранку від «дзижчання» у вагоні, бо всі пасажири читали новини про бомбардування України. Всіх попередили, що поїзд може не доїхати до Києва, але все обійшлося, і Віталіна Біблів змогла виїхати до себе додому в селище біля аеродрому «Чайка». Тут вона провела увесь час, поки Київщина була окупована. Вже через чотири дні актриса записувала «звернення Баби Наташи з підвалу», адже це викликало посмішку в людей і в цьому теж була велика допомога. І зараз вона робить дуже багато для підтримки бойового духу українців, а у своєму Інстаграм записала зворушливе звернення до наших захисників й оголосила «тендер на своє серце».

«Є зворотній зв’язок. Насправді я не очікувала. Я дуже щиро це записала для підняття бойового духу наших хлопчиків. І багато мені дякують за ці відео, за Бабу Наташу, і кажуть: «Це не Байрактар, не тепловізор, але ти подивишся, посмієшся, і в тебе бойовий дух піднявся, і ти йдеш обороняти неньку», – ділиться емоціями гостя «Точки опори».

Згадуючи березень, Віталіна Біблів розповіла Світлані Леонтьєвій, чому її називали «комендантом бомбосховища», і показала, як був облаштованих побут тих, хто в ньому залишався – дітей, немовлят, старих, домашніх тварин. Також вона поділилась спогадами про найстрашніший день у бомбосховищі, в якому актриса загалом провела 33 дні і від якого до її дому було рівно 122 кроки.

«У бомбосховищі були й дні народження, і святкування, і втрати. Найстрашніше було, коли ТРОшники наші прибігли і сказали, що буде дуже гаряче, щоб ми закрились і нікому не відчиняли, тільки по кодовому слову. І був вибух дуже потужний. Ніхто не заплакав, не закричав. Діти стримані дуже були. Ніхто не спав всю ніч», – говорить Віталіна Біблів.

В інтерв’ю каналу «Дом» актриса також розповіла про спілкування з російським колегами та родичами. Лише одна московська колега, ім’я якої Віталіна Біблів не називає з міркувань безпеки, написала їй слова вибачення і побажання Україні якнайшвидшої перемоги, тоді як російська рідня взагалі назвала акторку «нацисткою». Також, актриса висловила своє ставлення до російської культури та її актуальності.

«Це минуле. Я вважаю, що наразі потрібно більше піднімати, шукати й вичитувати нашого, те що було дуже глибоко заховано. Зараз на часі піднімати спочатку своє, а потім, якщо комусь захочеться, то можна повертатися років через сорок-п’ятдесят, після того як у нас попросять пробачення і якщо ми їх простимо», – ділиться думками актриса.

Дивіться програму “Точка опори” зі Світланою Леонтьєвою на каналі “Дом” щосереди о 21:00, а також на YouTube-майданчику каналу “Дом.