Головна TV

ВОЛОДИМИР ЖОВНІР: “ЗА ПЕРШІ 2 МІСЯЦІ ВІЙНИ МИ ВРЯТУВАЛИ ПОНАД 1700 ПАЦІЄНТІВ”

У середу, 5 жовтня, гостем студії програми “Точка опори” на каналі “Дом” стане заслужений лікар України, анестезіолог, доктор медичних наук, громадський активіст і директор національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит”  Володимир Жовнір. Під час розмови з ведучою Світланою Леонтьєвою відомий лікар розповість, як у перші місяці війни вони з колегами врятували життя 1700 пацієнтів, зізнається, які моменти його надихають у важкий час.

Про те, що в Україні почалася повномасштабна війна Володимир Жовнір дізнався вдома. Лікар прокинувся за кілька хвилин до першого вибуху і одразу зрозумів, що трапилося. Тоді ж чоловік чітко вирішив – о 8:00 він і його колеги мають бути на роботі, в лікарні. Там ця мужня команда провела перші 50 днів війни.

“Справжні герої перебували і перебувають у будівлі “Охматдиту”, наші лікарі не залишали свої місця незважаючи ні на кулі, ні на вибухи. Мені навіть важко передати з яким завзяттям вони зустрічали всіх пацієнтів, всіх поранених. До нас тоді зверталися всі, адже ми назвали наше відділення – відділенням невідкладних станів. Було дуже багато страшних дзвінків, на жаль, не завжди люди навіть могли дістатись до лікарні через обстріли”, – говорить директор національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” Володимир Жовнір в інтерв’ю програмі “Точка опори”.

Володимир Жовнір розповість неймовірні історії втрат і порятунків людських життів у стінах лікарні. Проте є й моменти, які надихають лікаря й щодня піднімають дух його пацієнтів, серед таких ініціатива арт-терапії, яка наразі допомагає дітлахам лікуватись і, звісно, надія на порятунок, яка панує в стінах закладу.

“Ми багато робимо для того, щоб не мати професійного вигорання. У перші дні війни я попросив нашу психологічну службу спуститись у бомбосховища і працювати з людьми, які потребують підтримки. До того ж ми стали проводити цікаві події, під час яких були і артисти, і клоуни для малечі”, – зазначає лікар.

Відомо, що зараз Україну підтримує весь світ, не виключення і голлівудські зірки. Так, під час візиту в Україну акторка Джессіка Честейн також не змогла оминути відому клініку та стала її гостею.

“Така підтримка наразі є дуже потрібною! Відома акторка та ще й світла душею. Вона була дуже відкрита та усміхнена, одразу знайшла контакт з дітьми. Вона кожному приділила увагу та залишила подарунки, навіть здалося, що всіх хотіла обійняти та залишити частинку свого тепла… діти теж дарували їй подарунки, малюнки і солодощі, – ділиться Володимир Жовнір в ефірі каналу “Дом”. – Вважаю, що приїзд таких людей дуже важливий! Сьогодні росія веде гібридну війну: інформаційну, економічну… і коли люди бачать на власні очі цю правдиву картинку, розуміють все. І мотив у неї був один – підтримати Україну, дітей і батьків. А ще вона написала нам побажання і подякувала за роботу”.

 Дивіться програму “Точка опори” на каналі “Дом” у середу, 5 жовтня, о 21:00, а також на YouTube-каналі проєкту.