У Києві 30 травня стартував щорічний “Книжковий Арсенал”. Він триватиме до 2 червня. Яка фокус-тема та на які книжки й події варто звернути увагу – ми зібрали всі матеріали, які стосуються цьогорічного фестивалю.
Фокус-тема та куратори
Фокус-тема фестивалю — “Життя на межі“. Куратори фестивалю — Тетяна Огаркова та Володимир Єрмоленко.
– Кураторкою літературної програми Арсеналу стала радіоведуча, радіопродюсерка та письменниця Олена Гусейнова.
– Кураторкою програми для/про дітей та підлітків стала письменниця, журналістка, перекладачка, авторка книжок для дітей та підлітків Ольга Русіна.
– Куратором спеціальної програми Літературного фестивалю “П’ятий Харків” (у співпраці з Харківським літературним музеєм) став літературний критик, літературознавець, лектор і куратор мистецьких проєктів Євгеній Стасіневич.
– Спеціальну програму подій на Арсеналі вдруге представить PEN Ukraine.
– Кураторкою професійної програми стане Оксана Карп’юк. Програма має стати майданчиком для галузевих дискусій, обміну досвідом і пошуку вдалих рішень.
Що купити на “Книжковому Арсеналі”
– Богдана Неборак, Ірина Ніколайчук та Ростислав Семків радять, на що звернути увагу на Арсеналі — рекомендації літературних критиків та редакторів;
– 17 книжок, які радять “Закапелок”, “Книжковий лев”, Readeat, а також книжкові блогерки — Тетяна Гонченко, Юлія Типусяк та книгарка-консультантка книгарні “Сенс” Олександра Беспала.
– 10 книжок, написаних ветеранами та військовими.
– Три книжки про тоталітаризм — вибір Олени Гусейнової.
– 10 новинок до “Книжкового Арсеналу”.
Події “Книжкового Арсеналу” + (окремо Vivat) +Довженко-Центр
– 15 дискусій та 7 мистецьких подій, які варто відвідати
– Видавництво Vivat, попри те, що частина книжкових новинок згоріла від російського удару по друкарні у Харкові, проведе 8 подій на “Книжковому Арсеналі”
– “Довженко-Центр” покаже німий фільм “Фата моргана”, а також презентує власнодрук про кіноекранізації Михайла Коцюбинського.
Детальніше про “Книжковий Арсенал”
– Оля Русіна — про те, якою буде програма для дітей і підлітків.
– Тетяна Огаркова — про програму, літературу та книжки.
– Олена Гусейнова — про “Книжковий арсенал”, підтримку літератури під час війни та читання, присвячене Вікторії Амеліній.