21 жовтня 2023 року у Палаці “Україна” відбудеться концерт Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського у Києві.
Легендарне шоу у виконанні всесвітньо відомого Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського змусить вас відчути гордість за українську школу танцю. З початку повномасштабного вторгнення РФ, колектив розповідає у різних країнах про війну в Україні та збирає гроші на потреби ЗСУ.
На концерт запрошені захисники та захисниці України, які зі зброєю в руках боронять наші життя.
Унікальна хореографія, блискуча танцювальна техніка, старовинні та сучасні танці регіонів нашої країни становлять основу, на якій базується феноменальний успіх ансамблю Вірського.
Початок концерту о 17.00.
У разі повітряної тривоги найближче укриття – метро Палац “Україна”. Концерт розпочнеться через 30 хвилин після завершення повітряної тривоги.
Організатор концерту – Палац “Україна”.
Квитки без комісії: https://palac.com.ua/
Про Національний ансамбль танцю України імені Павла Вірського
Дата створення: 1937 рік
Керівник: Мирослав Вантух
Історія виникнення
Ідея створення національного танцювального колективу належала знаним балетмейстерам Павлу Вірському та Миколі Болотову. У кінці 30-х років ХХ сторіччя вони зібрали довкола себе зацікавлених танцюристів. Таким чином, вік ансамблю можна відраховувати з 1937 року. У 1940 колектив реорганізували у ансамбль пісні і танцю України. Через одинадцять років концепція колективу знову змінилася, і його перейменували на Державний ансамбль танцю України.
З перших років існування ансамбль не просто відтворював, а переосмислював фольклорні танці, яскраво театралізував їх. До традиційних схем додавали елементи класичної хореографії. Теперішній керівник Мирослав Вантух зазначає, що і зараз основа береться з фольклору, але лише після обробки музичного та хореографічного матеріалу танок можна вважати цікавим витвором мистецтва.
Перші програми
На початку діяльності ансамбль презентує декілька своєрідних та колоритних міні-балетів – «Українська сюїта», «Запорожці». Для своєї творчості колектив активно розшукує та фіксує зразки народного танцю та танцювальної музики, які потім з’являються у постановках.
Павло Вірський, перший керівник ансамблю, створив чимало концертних програм, які підкорили тогочасних глядачів – як в Україні, так і за її межами. З них можна згадати «Чумацькі радощі», «Подоляночка», «Ми пам’ятаємо», «Ми з України», «Моряки».
Художнім оформленням часто займалися видатні представники галузі, такі як:
А.Петрицький, Ф.Нірод, Т.Яблонска, Г.Нестеровска, Н.Цірікус, Л.Хіміч. Тому візуальна частина постановок завжди вражала своєю вишуканістю.
Школа та хореографічна студія
У 1962 році Вірський створив на базі ансамблю хореографічну студію, де займалося 40 учнів. Багато її випускників потому ставали членами колективу. У рік проголошення Незалежності України до студії додалася ще й дитяча хореографічна школа, заснована Вантухом та його дружиною. Зараз у ній навчаються 10 років, в програмі – класика, народне сценічне та сучасне танцювальне мистецтво. Конкуренція на вступному конкурсі, за згадками керівника, інколи складає більше 10 заявок на місце.
Музичний супровід
Усі танцювальні номери ансамбль виконує у супроводі симфонічного оркестру, який грає оброблену народну музику, або написану спеціально для колективу. Для керівництва оркестром обирали талановитих музикантів та композиторів. Довгий час на цій посаді був друг та колега Вірського, Ігор Ващенко. З 1994 його змінив Віталій Редько. Теперішній керівник оркестру – знаний композитор Олександр Чеберко, очолює його з 2001 року.
Зарубіжні гастролі
За своє довге творче життя колектив об’їздив усі континенти. Ансамблю ім. Вірського рукоплескали у більш ніж 80-ти країнах світу – у США, Канаді, Венесуелі, Бразилії, В’єтнамі, Кореї, Китаї, багатьох європейських країнах. Часто віртуозів запрошували повторно – так, у Парижі пройшло 33 концерти, в Аргентині – 32.
При цьому колектив завжди збирає повні зали, а зарубіжні тури розписані на два-три роки вперед.
Нагороди:
1959 – Почесна грамота Всесвітньої Ради Миру.
1959 – за заслуги у розвитку українського хореографічного мистецтва – присвоєне почесне звання «Заслужений»
1971 — за високу виконавчу майстерність присвоєне звання «Академічний»
1987 – орден Дружби народів
Керівники ансамблю:
З 1955 по 1975 рік – Павло Вірський
З 1975 по 1980 рік – Олександр Сегал
З 1980 року – Мирослав Вантух