Головна TV

ВИБІР СЕРЦЕМ: НАТАЛІЯ МОСЕЙЧУК ТРАДИЦІЙНО ВІДЗНАЧИЛА ВЧИТЕЛЯ НА GLOBAL TEACHER PRIZE UKRAINE

У День Вчителя, 2 жовтня, відбулася церемонія нагородження національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2022, організована ГС Освіторія. Цьогоріч замість оголошення переможців відзначили незламних та хоробрих освітян, які проводять уроки у бомбосховищах, захищали і евакуювали цілі класи, волонтерили, пішли на фронт і тримають зв’язок зі своїми учнями. Їх історії, як уособлення всього освітнього фронту показали в ефірі національного телемарафону. 

Традиційно, вже вшосте свій Вибір Серцем зробила телеведуча 1+1 та Єдиного марафону новин, кураторка проєкту “Право на Освіту” та незмінна кураторка премії Наталія Мосейчук. Вона відзначила педагога-психолога з НДСЛ Охматдит, міста Києва Олену Анопрієнко. На психологів зараз неймовірне навантаження, саме вони зцілюють дитячі серця і потребують особливої уваги. Такою є історія Олени Анопрієнко. З 24 лютого разом з медиками вона продовжувала працювати під звуки вибухів. Тоді в Охматдит постійно доправляли поранених дітей, які евакуйовувалися з окупації просто під бомбами. Це діти, які втратили найрідніших – батьків або сестер чи братів. 2 тижні жила у лікарняному бомбосховищі з маленькими пацієнтами, розважала, вчила разом зі Школою Супергероїв і прямо там надавала екстренну психологічну допомогу.

“Пані Олена була з кожною закривавленою дитиною, з кожним мовчазним малюком, з кожним, у кого російські нелюди забрали дитинство. Мій Вибір Серцем – це вчителі при лікарнях під час цієї катастрофи. Адже ви взяли і понесли на своїх руках наших дітей. Дякуємо за зціленні дитячі душі, дякуємо за людський подвиг”, – зазначила Наталія Мосейчук та вручила сертифікат, що передбачає премію для вчительки на відновлення та оздоровлення. Традиційно Наталія Мосейчук відзначає двох педагогів – якого ще вчителя обрала серцем телеведуча – дізнаємось вже зовсім скоро. На нього також чекатиме сертифікат.

“Вчитель це психолог – він не може не відчувати дитину, коли її вчить. Психолог – це вчитель. Зараз лікарі, психологи, освітяни об’єдналися навколо дітей. Дякую за це всім! Дякую ЗСУ за те, що дають нам віру у перемогу”, – сказала Олена Анопрієнко.

Вже зовсім скоро на онлайн-платформі Едера з’явиться безкоштовний курс з психологічної допомоги, у розробці якого брала участь Олена Анопрієнко. Курс обов’язково стане у нагоді всім освітнім терапевтам. Це дієві поради та цінні знання від світових спеціалістів адаптовані під наші реалії війни.

Традиційно в церемонії Global Teacher Prize Ukraine взяли участь перші особи держави  Олена Зеленська та прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Свої подяки вчителям висловили: голова ГС Освіторія Зоя Литвин, вчителька – лауреатка премії “Національна легенда України” Ганна Бут та інші. Ведучим став Юрій Горбунов.

Нагороди для всієї освітньої спільноти сьогодні отримали: вчителі-волонтери — Юрій Гайдученко та Людмила Булигіна, вчитель-рятівник — Наталія Песоцька, вчитель-захисник — Олександр Сухоручко, вчитель-новатор — Ірина Сокол, вчитель-змінотворець — Валерія Гукова.