Головна Культура

Виставка у Чорногорії: малюнки українських дітей, створені під обстрілами

У Чорногорії втретє проходять Дні молодих українських талантів.

У проєкті представлено 50 робіт учасників Міжнародного Художнього Фестивалю МАЛЮЙ.UA.WAR. Це малюнки дітей та молоді з усієї України, включаючи тимчасово окуповані території. Роботи створені під обстрілами, у бомбосховищах, на шляху до евакуації та відображають біль і жах війни.

На заході також представлена книга «Це не сон» 17-річної киянки Катерини Деревінської, яка весь час війни перебуває в Україні. З початку вторгнення дівчина почала писати вірші, щоб висловити свої почуття у творчості. Книга видана українською і чорногорською мовами та ілюстрована малюнками учасників МАЛЮЙ.UA.WAR, представлених на виставці.

На прес-конференції та урочистому відкритті в столиці Чорногорії Подгориці в культурно-іноформаційному центрі Budo Tomovic організатори і учасники розповіли про проєкт.

Директор КІС Budo Tomovic Сніжана Бурзан висловила захоплення мистецтвом української молоді та розповіла про всебічну підтримку чорногорців українського народу.

Головний організатор заходу, президент Асоціації з розвитку міжнародних відносин ADRUM Тетяна Колесніченко розповіла, як живеться у Києві під час війни, і що саме побачать чорногорці на Днях молодих українських талантів.

Веліслава Сека Метджонай – чорногорська поетеса та письменниця, яка переклала книгу на чорногорську мову поділилася, як глибоко її вразила творчість Катерини Деревінської.

На концерті, присвяченому відкриттю Днів молодих українських талантів у Чорногорії, Катерина Деревінська виконала знамениті українські пісні, а також авторську пісню «Немає життя».

На концерті також звучали вірші з книги Катерини «Це не сон» у виконанні 14-річної талановитої учасниці українсько-чорногорських проєктів Ані Єстрович з Подгориці.

Кожен гість відкриття Днів молодих українських талантів отримав символічні подарунки від України, надані Міністерством культури та інформаційної політики України та книгу віршів про війну Катерини Деревінської «Це не сон».

Також книга була подарована журналістам, дітям і студентам чорногорських учбових закладів, соціальним і політичним лідерам, діячам культури та мистецтва Чорногорії. Книга передана в усі Українські центри в Чорногорії.

З 8 по 18 листопада Дні молодих українських талантів пройшли в столиці Чорногорії Подгориці. Потім виставка була передана в Український центр у Будві, з якого вона поїде до Українських центрів в інших містах Чорногорії.

Дні молодих українських талантів у Чорногорії широко висвітлюються чорногорськими медіа. Десятки ЗМІ, включаючи провідні ТБ-канали, портали та друковані медіа розповіли про війну очами дітей через мистецтво.

Це ще один крок в тісної співпраці і дружбі українського і чорногорського народів.

Дні молодих українських талантів у Чорногорії організовані Асоціацією з розвитку міжнародних відносин АДРУМ та компанією Студія РАР під патронатом Міністерства культури та інформаційної політики України.