Головна Культура

Вже можна придбати мальопис «Символи незламності» і допомогти воїнам бригади “АЗОВ”

У видавництві UA Comix вийшов друком мальопис «Символи незламності» – мальована історія про три символи, кожен з яких набув особливого значення під час повномасштабної війни. В збірці опубліковано історії Драмтеатр, Півник, Прапор. Проєкт благодійний, 50 гривень з кожного примірника буде перераховано на 12 бригаду НГУ «АЗОВ».

Ідея проєкту

Історії, розказані в «Символах незламності», зосереджені на художньому осмисленні повномасштабного вторгнення.

Перша історія – Драмтеатр, присвячена Маріупольському драматичному театру від моменту його створення до авіаудару 16 березня 2022 року. Окрім останньої катастрофи, ключовим моментом є демонстрація того, як Радянська окупаційна влада використовувала мистецтво в цілях пропаганди та репресій.

Історія Бородянського півника розказана устами добрих звірів, що стають свідками руйнувань цивільних житлових будинків та інфраструктури.

Остання історія – історія українського Прапора, що став символом опору героїв історії спершу під час Революції Гідності, потім бойових дій на Донбасі і, зрештою, повномасштабної війни.

Мальовані історії як інструмент комунікації та діалогу про війну є способом, що дозволяє зробити щоденні новини про злочини росії більш персоніфікованими на противагу стрічці новин. Для українців ці історії, на жаль, є буденністю, але так само вони є елементом підтримки одне одного. Кожна історія має бути розказаною і кожен злочин має бути покараним. Ідея мальопису виникла на початку повномасштабного вторгнення, як швидка реакція на події. Робота над проєктом тривала два роки.

У 2023 році мальопис «Драмтеатр» було експоновано на виставці «Театри війни», в межах театрального фестивалю «Схід-Захід» у Кракові у співпраці з Fundacja Widowisk Masowych. присвяченій двом історіям про театри – зруйнований 16 березня 2022 року Маріупольський драмтеатр (Донецький академічний обласний драматичний театр) та Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Про авторів

Автор ідеї: Богдан Кордоба

Письменник, поет, редактор, видавець, громадський діяч і волонтер, випускник Української Академії друкарства. Народився і живе у Львові. 2017 року заснував видавництво українських мальописів «UA Comix» (Ukrainian Assеmbly Comix).

Переконаний, що генерувати власний продукт набагато важливіше, ніж наслідувати інших. Зосереджений на розвитку мальописної індустрії в Україні та сприяє тому, щоб українські мальописи були гідним гравцем на світовому ринку.

Впевнений, одна хороша історія здатна змінити життя. Вірить, що за допомогою мальописів можна пояснити що завгодно. І навіть більше.

Сценарист: Володимир Кузнєцов

Письменник, мальописець, розробник настільних та відео-ігор і музикант з Сіверодонецька Луганської області.

В українському літературному просторі його ім’я зазвучало 2020-го, коли майже одночасно вийшли два романи – космоопера «Закоłот. Невимовні культи» (премія Chrysalis Awards на Eurocon-2020) і темне фентезі «Вогневир» (Всеукраїнський рейтинг «Книга року 2020», категорія «Книги для юнацтва»). Книги автора потрапили до довгих списків премій «Книга року BBC» та «Еспресо – вибір читачів». Повість «Віхола» зі всесвіту «Закоłоту» у 2022-му була видана в Польщі в складі антології «Мова Вавілону». Автор книги «Химороди» (Видавництво 333). Через окупацію рідного міста з 2022-го Володимир живе і працює у Львові.

Художниця: Людмила Самусь

Художниця, мальописиця, випускниця Української Академії Друкарства, частина сімʼї видавництва «UA Comix» (Ukrainian Assеmbly Comix).

Стати художницею планувала ще з дитинства, а от до мальописів прийшла несподівано для самої себе. Отримавши до рук першу видану мальовану історію зрозуміла, що залишається в цій сфері надовго. Переконана, що мальописи це мистецтво, яке дає можливість говорити про важливі речі у доступній формі, можливість просувати українську культуру і робити це якісно.

Про видавництво

UA Comix – видавництво мальованих історій, засноване 2017 року. В сімейство компанії входить UA Comix – видавництво українських мальописів, імпринт Other Comix – видавництво перекладних коміксів та Order Comix – видавництво комерційних та партнерських мальописів.

– Ми любимо мальовані історії, тож збираємо навколо себе спільноту однодумців, митців і творців, що генерують власний продукт і мають що розказати читачам. Для нас синтез малюнку і тексту в кожній історії – це ідеальний спосіб говорити на будь-які, навіть найскладніші теми, розповідати власні історії та ділитися ними із світом. Мальописи, які ми видаємо, незалежно від жанру, розповідають щось важливе про нас самих, нашу ідентичність та систему цінностей. Тож ми впевнені, що за дев’ятим видом мистецтва майбутнє, і українські мальописи є невід’ємною частиною світової індустрії. UA Comix – більше ніж комікси.