Головна TV

Вже сьогодні! Прем’єра документального проєкту «Чорнобиль 2022»

26 квітня, у День пам’яті Чорнобильської трагедії, на телеканалах українського державного іномовлення «Дім» та FREEДОМ відбудеться прем’єра документальної драми «Чорнобиль 2022» про захоплення атомної станції російськими військами, яке поставило світ на межу нової ядерної катастрофи ще більшого масштабу, ніж у квітні 1986-го. На каналі «Дім» прем’єра о 19:30, на каналі FREEДОМ – о 23:00.

24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Російські військові захопили ЧАЕС. Світ опинився за крок від нового Чорнобиля.  Документальна драма «Чорнобиль 2022» поєднує свідчення людей, що опинились в заручниках у росіян на ЧАЕС, унікальні кадри з камер відеоспостереження атомної станції, архівне відео, експертний аналіз науковців. Проєкт детально реконструює хронологію подій на станції і  показує глядачам, наскільки серйозною була загроза ядерної катастрофи навесні 2022 року.

Про події, що відбувалися на ЧАЕС у лютому-березні 2022 року, розповідають  співробітники станції, які 23 лютого 2022 року прибули на свою звичайну 15-годинну нічну зміну і змогли повернутися додому лише за 36 днів. Їхні свідчення доповнюють спогади спортсменів-слеклайнерів (слеклайн — вид спорту, який передбачає ходіння по натягнутому стропу – ред.) і, що за два дні до великої війни приїхали до зони відчуження. 22 – 23 лютого хлопці були без зв’язку і без новин, 24 лютого зустріли в покинутому будинку в Прип’яті, де й почули перші вибухи та побачили, як на Київ летить ворожа авіація. Вони прийшли на АЕС шукати прихистку і так опинились серед заручників. Розповіді очевидців коментують науковці-атомники, які аналізують небезпеку ситуації та можливі варіанти розвитку подій.

Виробництво: UM Group (Україна), Cinevilla Films (Латвія)

Дивіться прем’єру документальної драми «Чорнобиль 2022» 26 квітня, о 19:30 в ефірі та на сайті каналу «Дім» та о 23:00 в ефірі та на сайті каналу FREEДОМ.