Головна TV

Вже сьогодні! Як і де створюються легендарні Bayraktar: документальний ексклюзив від 2+2

28 серпня о 16:00 на телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра двосерійного документального фільму «Цільовий орієнтир – Кизилельма» про надихаючу історію створення компанії Baykar Makina та їхню нову розробку – перший безпілотний військовий літак, який може спричинити революцію в авіаційному бою.

Ударні безпілотники стали надважливою зброєю у війні України проти росії. Щодня українці віддають мільйони на дрони для ЗСУ, але минулого року був встановлений абсолютний рекорд – 600 мільйонів євро для купівлі трьох Bayraktar TB2 було зібрано менше ніж за три доби. Турецький виробник Baykar Makina був настільки вражений відданістю українців, що передав ці дрони нашим захисникам безкоштовно. З початку повномасштабного вторгнення Baykar Makina плідно співпрацює з Україною і навіть планує побудувати у нас свій перший закордонний завод. Цьогоріч до Дня Незалежності України компанія безкоштовно надала ГУР ударний БПЛА Bayraktar ТВ2.

Історія Baykar Makina – це неймовірний шлях від невеликого підприємства зі збирання автозапчастин до найпотужнішого у світі виробника ударних безпілотників. 20 років їхні розробки творять новітню історію авіації. А останній винахід компанії – надзвуковий безпілотник-винищувач Kızılelma, оснащений реактивним двигуном, вже називають майбутнім військової авіації.

У документальному фільмі «Цільовий орієнтир – Кизилельма» глядачі 2+2 дізнаються подробиці створення і стрімкого розвитку Baykar Makina, архівні кадри розробки першого Bayraktar та випробування БПЛа в екстремальних умовах, а також ексклюзивні коментарі засновників компанії.

Як турецький стартап виріс до технологічного флагману Туреччини, який постачає ударні безпілотники у 28 країн світу, що спонукало засновника Оздеміра Байрактара та його синів створювати міні-дрони, як зараз виглядає фабрика, де народжуються нові проєкти Baykar Makina, чому так важлива розробка нового безпілотника-винищувача Kızılelma та як проходило тестування його двигуна – дізнавайтеся у першій частині фільму вже у понеділок.