З публічними виступами зіштовхується не кожен. Та хоча б раз у житті настає момент, коли треба виголосити промову перед слухачами. І тоді більшість починає панікувати. Як побороти цей страх? У кожного свої методи. Підбирайте найближчий для себе серед лайфхаків від українських акторів, яких ви можете побачити в серіалах Нового каналу.
Дарія Петрожицька, акторка серіалу «Будиночок на щастя»
– Якщо чесно, перед кожною премʼєрою чи першим знімальним днем у новому проекті в мене досі трусяться коліна й тремтить голос. І це нормально! Моя порада собі та всім: дихайте! Спокійно й рівномірно, – каже Даша Петрожицька. – І ніколи не сумнівайтесь у собі! Якщо ви максимально підготувалися до виступу, все буде добре. Коли ж думаєте, що підготовлені не на 100%, то прочитайте свою промову (звіт, роль, тощо) ще кілька разів. Якщо маєте можливість, візьміть із собою «шпаргалку». Можливо, ви навіть в неї не зазирнете, та це додасть вам упевненості. Все інше – досвід і практика. Ніколи не сумнівайтеся в собі!
Євгеній Лісничий, актор серіалу «Голова»
– Як каже Антон Князевич (герой серіалу «Голова», якого зіграв Женя – прим. ред.): «Щоб побороти страх публічних виступів, треба уявити публіку голою». Ніколи не користувався цим методом, але можете спробувати. Кажуть, що багатьом це допомагає, – з усмішкою розповідає Женя Лісничий. – В публічних виступах головне для мене – знати, для чого ти вийшов до людей, як почнеш виступ та як закінчиш. Не менш важливо вірити в свою компетентність та ретельно підготуватися. Та якщо чесно, страх перед виступом – це нормально. А в боротьбі з ним на всі 100% допомагають впевненість, час та досвід.
Віталіна Біблів, акторка серіалу «Будиночок на щастя»
– Зі своїми студентами я роблю вправу, ніби вони загубились у лісі й мають покликати на допомогу. Вона показує, наскільки кожен готовий відкритися, говорити голосно та взагалі «брати» аудиторію. Я б дуже радила починати зі схожих вправ: голосно кричати, випускати свої емоції, – каже Віталіна Біблів. – А ще є класна вправа, в якій треба говорити протягом хвилини слова лише на одну літеру в певній ролі. Наприклад, словами на букву «п» виголосити промову, ніби президент у Новорічну ніч. Такими вправами крок за кроком можна подолати свій внутрішній страх, бо передусім ми боїмося не публіки, а себе.