Головна TV

Як працюють військові хірурги

У третьому випуску тревелу «LeМаршрутка» (Новий канал) телеведуча поспілкувалася з головним лікарем Дніпровського медичного центру, куди зараз привозять найбільше поранених воїнів.

Усі лікарні та лікарі Дніпра наразі перепрофільовані під військову хірургію. Для місцевих фахівців війна триває з 2014 року. Саме тоді почали привозити перших поранених з Донецької та Луганської областей. Лікарям доводилося дуже швидко, буквально за кілька тижнів, опановувати ази військової хірургії за підручниками. І от зараз тут – найкращі та найдосвідченіші військові хірурги в Україні. Вони вже навчають лікарів з інших областей.

У проекті «LeМаршрутка» (Новий канал) показали один з медичних центрів Дніпра. Ведуча Леся Нікітюк поспілкувалася з головним лікарем, який у мирному житті був пластичним хірургом. А зараз вони з колегами рятують наших воїнів.

– Коли вогнепальний снаряд з високою швидкістю потрапляє в тіло, то в тканинах стається молекулярний струс, – каже він. – Тому й маємо рани з вирваними шматками шкіри, м’язів, з відкритими сухожиллями, судинами або кістками. І самі вони не загояться. Для цього й потрібні послуги пластичних хірургів. Стикування міліметрових за діаметром судин, по яких ще має текти кров – це найскладніші операції. Наші хлопці зшивають судини розміром у півтора міліметри, міліметр чи навіть 0,8 міліметра. Ти навіть оком не бачиш того просвіту!

Роботи у військових хірургів, на жаль, дуже багато. Вони проводять в операційних по 12 годин на добу. Інколи навіть живуть у лікарнях.

– У мене 23 лютого був день народження. Посидів із друзями, відсвяткував. Щойно полягали, як нам телефонують: «Нас бомблять», – пригадує лікар. – Ми одразу зібралися. Друзі-військові – у розвідку, а я – сюди. Тричі на тиждень зараз їжджу додому переодягнутися. Ми ж найближчий центр до зони бойових дій… Донецьк «випав», тепер ще й Харків «випав», тому всіх везуть сюди.

Дніпровським лікарям довелось опановувати не лише військову хірургію.

– Якщо брати моє відділення, то всі хірурги мають зброю. Не можна вільним українцям зв’язувати руки та стріляти в потилицю! – говорить хірург. – У Дніпрі не повториться Буча. Якщо вороги підуть на Запоріжжя чи сюди, то вони тут і поляжуть.

Дивіться одразу по два випуски тревел-проекту Лесі Нікітюк «LeМаршрутка» щопонеділка о 20:00 на Новому каналі!