Головна TV

Як правильним диханням знизити рівень стресу

Постійна експертка програми “Ранок Вдома” на телеканалі “Дом” психологиня Наталя Підлісна дає цінні рекомендації українцям. Цього разу фахівчиня розповіла, які прості вправи для дихання допоможуть позбутися стресу та стабілізувати психологічний стан.

Психологиня Наталя Підлісна стверджує – дихання надзвичайно важливе у стресових ситуаціях. Для того, щоб заспокоїтися вам варто зробити одну із запропонованих експеркою вправ:

Почергове носове дихання

Комфортно сядьте, покладіть одну руку на коліно. Повністю видихніть, закрийте праву ніздрю правою рукою і видихніть через ліву ніздрю. Змініть сторони. Вдихайте через одну ніздрю, видихайте іншою. Виконуйте вправу близько 5-10 хвилин, закінчувати слід видихом через ліву ніздрю.

Метелик

Схрестіть долоні, зачепившись великими пальцями. Покладіть долоні на ключиці і ритмічно постукуйте по тілу. Через внутрішні вібрації ви будете чути звуки, схожі на серцебиття. Мозок думатиме, що це серцебиття, і заспокоюватиметься. Згодом до цих постукувань приєднається дихання. Під час цієї вправи активується прифронтальна зона мозку, він переходить в адаптивний режим, і ви можете спокійно думати і діяти.

Дихання по квадрату

Дві секунди — вдих, дві секунди тримайте повітря, дві секунди видихайте, чекайте ще дві секунди і потім знову вдих. І так по колу. Під час виконання вправи спробуйте думати лише про дихання. За 5-10 хвилин виконання вправи ви заспокоїтесь.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.