Головна Рецепти

Як приготувати особливий борщ: 14 лайфхаків учасників «МастерШеф»-13

Борщ – особлива страва для кожного українця. Він набагато важливіший, ніж просто їжа. Борщ входить до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, кожна господиня готує його за своїм рецептом, а в кожному куточку України для нього є неповторні інгредієнти! Учасники «МастерШеф»-13 на СТБ приготували страву за авторськими рецептами та поділилися сімейними секретами й лайфхаками. В матеріалі ви не знайдете рецепту страви, проте точно отримаєте натхнення для кулінарних експериментів.

Існує сотні рецептів та особливих інгредієнтів, які надають борщу неповторного смаку. 14 найсильніших учасників «МастерШеф»-13, в рамках конкурсу, мали обрати один інгредієнт для свого борщу із запропонованих суддями, а надалі – приготувати страву за власним рецептом. Кожен з учасників під час приготування поділився секретами, які роблять його страву неповторною.

1. Рита Крутько із запропонованих інгредієнтів обрала свіжу грушу. Учасниця перебила її в блендері та додала до засмажки. До борщу Рита вирішила приготувати пампушки та намазку з салом. Ольга Мартиновська зазначила, що смаку груші майже не відчувається та поділилася, що вибір інгредієнта не вважає найбільш доречним, адже свіжа груша не має яскравого смаку та легко перебивається смаками інших продуктів. Отже, якщо вирішите приготувати борщ з грушею, надайте перевагу копченій.

2. Дмитро Чикало зупинив свій вибір на чорносливі. Саме з ним готують борщ в його родині! Його бабуся робила страву на гусці або качці, які обсмажувала окремо від овочевого бульйону. До нього вона завжди додавала гілочки з насінням кропу. Чорнослив кулінар ввів вже на етапі приготування борщу з засмажкою, щоб не отримати зайву гіркуватість. Зрештою, Ектор Хіменес-Браво похвалив Дмитра та зауважив, що чорнослив смакує саме так, як має. Тож сміло використовуйте у власній страві!

3. Галина Мартинюк, як справжня гуцулка, обрала сушені гриби. Вона зізналась, що готуватиме такий борщ, як робила її прабабуся. Страву в їх родині завжди подавали на закінчення Святого вечора. Це був борщ з крепликами (вушками). Для начинки крепликів Галина використала фарш зі зварених сушених грибів. Буряк обов’язково мав бути квашеним, також додавали багато грибів. Їх не варто лишати в бульйоні на довгий час, щоб не перебити смак буряка. Також Галина зазначила, що в їх родині борщ проціджують та подають без гущі, лише з крепликами. Володимир Ярославський поділився, що звик до варіації борщу з меншою кислинкою, але все ж страва йому сподобалась, особливо – куштувати креплики. Обов’язково спробуйте приготувати!

4. Катерина Мазуренко вирішила зробити борщ з карасями. Ольга Мартиновська відразу відчула солодкуватість, характерну карасям, проте їй не вистачило насиченості самого борщу. Ви ж знаєте, що борщ з карасями – улюблена страва Тараса Григоровича Шевченка? Сміливо експериментуйте!

5. Аліна Бурик зазначила, що в її сім’ї готують борщ з квашеним помідором, тому обрала саме його. Вона почистила томати, порізала та додала у засмажку. Ектор відразу відчув кислинку томатів, яку Аліна вдало збалансувала солодкістю буряка. Візьміть на замітку.

6. Ольга Кролик обрала корінь петрушки. Бульйон учасниця готувала на яловичій грудинці. Оля зазначила, що завжди підсмажує овочі та м’ясо для бульйону на сухій пательні чи у духовій шафі – до скоринки та без використання олії. Тоді, за її словами, смак стає насиченішим. Також вона додає неочищену цибулю – це дає не лише смак, а й колір. Ще один секрет, який Оля перейняла у родичів – додавання цілих томатів. Корінь петрушки кулінарка підсмажила разом з м’ясом та цибулею. До борщу дівчина приготувала пампушки. Ольга Мартиновська похвалила баланс смаків в страві, а також якість пампушок. Зрештою, саме цю страву судді визнали найкращою.

7. Віталій Наливайко взяв білі гриби. Він впевнений, що гриби пасують до будь-якої страви, особливо – до борщу. Головне – тримати правильний баланс між буряком та грибами, аби не втратити смак самого борщу. Ектор Хіменес-Браво оцінив колір борщу та аромат, але солі видалось замало. Також були питання до презентації. Якщо ви ще не готували борщ з білими грибами, точно варто спробувати!

8. Олександр Вакка зробив вибір на користь копченої груші. Він зазначив, що вона має насичений смак та характерний запах диму. Кулінар відразу використав її для бульйону, щоб він отримав насичений смак м’яса та груші, також додав свіжий перець халапеньйо для пікантності. Володимир Ярославський помітив, що смак та колір насичені, не вистачило лише трохи солі.

9. Альона Московченко теж зупинилась на копченій груші. Вона додала її до бульйону. Для того, аби не перебити аромат груші, до бульйону учасниця майже не додавала спеції, лише перець горошком, неочищену цибулю та реберця. Ектор відмітив, що копчену грушу хотілось би відчувати більше, але загалом Альона приготувала непогано.

10. Владислав Кецмур взяв буряковий квас. Він поділився, що обрав його через характерну кислинку та насичений колір. Готував борщ з підчеревиною. Для пікантного аромату також додав перець чилі. Володимир Ярославський похвалив насиченість овочів та зазначив, що у страви є потенціал, але треба допрацювати. Буряковий квас – один з найдавніших інгредієнтів для справжнього борщу, а відтак – точно вартий вашої уваги.

11. Любов Канівець обрала качку. Вона зазначила, що головне правило для неї в приготуванні борщу – насичений бульйон, завдяки якому можна створити справжню феєрію смаку. Учасниця поділилася, що її бабуся тримала багато качок і саме з качиним м’ясом готувала борщ. Володимиру Ярославському сподобався колір страви, проте не вистачило густини, також бульйон вийшов занадто жирним. Якщо готуватимете борщ з качкою, приберіть з бульйону надмірний жир.

12. Богдан Лупійчук вирішив взяти мисливські ковбаски. Він зауважив, що вони дають цікавий аромат диму, який нагадує старовинне готування борщу в пічці. Учасник поділився корисним лайфхаком, який використовує його мама – додавання соку лимона до засмажки. Це дозволяє зберегти колір борщу більш насиченим. До борщу він також додає томати та болгарський перець. Для контрасту з мисливськими ковбасками кулінар зробив засмажку більш солодкою. Поради мами дійсно спрацювали, адже Володимир Ярославський, перш за все, оцінив хороший колір борщу. Цей лайфхак варто запам’ятати!

13. Ірина Пруднікова поділилася, що завжди готувала на свинячих реберцях, проте зараз вирішила спробувати приготувати страву з вишнею. Вона перебила вишні в блендері разом з томатами. Поєднала з овочами на пательні та трохи випарувала. Ольга Мартиновська похвалила консистенцію борщу, проте зауважила, що смак вишні ледь відчутний. Якщо готуватимете такий варіант борщу, Ольга Мартиновська порадила частину вишень прив’ялити в духовій шафі та лишити цілими.

14. Артем Горбенко зазначив, що особливість його сімейного борщу – жирний та наваристий бульйон, тому обрав копчені ребра. Їх він зазвичай запікає зі спеціями у духовій шафі, а далі – готує на них бульйон. Також він вирішив зробити закритий тістом борщ та запекти його у духовці. Ектор Хіменес-Браво зазначив, що ідея цікава, проте в цій ситуації недоречна, адже тісто ввібрало в себе жир із реберець.