Головна TV

Як прискорити метаболізм та схуднути: корисні поради від лікарки

Напевно, усі чули про те, що на зайві кілограми зазвичай страждають люди із повільним метаболізмом. У програмі “Ранок Вдома” на телеканалі “Дім” розповіли, чи справді це так і чи можливо його прискорити.

Метаболізм — це обмін речовин, регуляція харчування у людини. Безперервний процес забезпечує наше тіло паливом, необхідним для дихання, перетравлювання їжі, циркуляції крові та відновлення пошкоджених клітин. Метаболізм буває швидкий і повільний.

“Зазвичай у чоловіків генетична схильність до пришвидшеного метаболізму. Жінки страждають закрепами та мають сповільнений обмін речовин”, — коментує терапевтка Дарина Поддяча.

Чим швидший метаболізм, тим більше калорій спалює наш організм. Щоб налагодити обмін речовин, насамперед потрібно ввести здоровий спосіб життя та бути фізично активним.

“Слід вводити фізичне навантаження зранку. Після сніданку можна робити легкі вправи, починаючи з верхніх кінцівок до нижніх, потім на спину, далі присідання або планка, наприклад”, — радить експертка.

Головне правило — відмовитися від жорстких дієт і дотримуватися збалансованого харчування. Це забезпечить організм необхідною кількістю поживних речовин та сприятиме ефективній роботі шлунково-кишкового тракту. Для повноцінного життя нам потрібні білки, жири, вуглеводи, харчові волокна та рідина.

“Для збагачення і пришвидшення метаболізму треба вводити в харчування більше білкової їжі. Це, наприклад, курятина, яйця, молочні продукти. Якщо їх комбінувати з фізичними навантаженнями, навіть дуже повільний метаболізм може відновитися й прийде в норму або ж треба буде його постійно контролювати”, — зауважує лікарка.

Крім білкової їжі, варто звернути увагу на овочі та фрукти. Суперфуди містять багато клітковини, вітамінів і мінералів, які позитивно впливають на метаболізм.

“Особливою уваги потребує вживання каш. Якщо, обираючи гарнір, відмовитися від макаронів і картоплі у бік каші, – також можна пришвидшити свій метаболізм. Насправді досить просто врегулювати роботу шлунково-кишкової системи”, — каже Дарина Поддяча.

Хронічний стрес та неякісний сон порушують обмін речовин. Це підтверджують численні дослідження. Якщо ви постійно недосипаєте чи, навпаки, багато спите, це сповільнює обмінні процеси. Здоровим вважається сон від 7 до 9 годин на добу.

Отже, для того, щоб мати хороший метаболізм, намагайтеся стежити за своїм харчуванням, обмежте вживання солі та цукру, уникайте шкідливих звичок та стресів, пийте достатньо рідини, більше рухайтеся та не займайтеся самолікуванням. Тоді ваш метаболізм буде завжди в порядку.