Головна TV

Як привчити собаку не боятися повітряної тривоги й вибухів

Інспектор-кінолог дала дієві поради, як вберегти тварину від стресу під час війни.

Наші чотирилапі можуть відчувати тривожність через гучні вибухи та сирени. Вони починають панікувати, намагаються втекти й заховатися. Як заспокоїти зляканого домашнього улюбленця? За лаштунками шоу «єПитання» (Новий канал) інспектор-кінолог Ксенія Великжанова відповіла на це запитання. Вона взяла участь у проекті разом із хвостатою захисницею Нікою – єдиним спанієлем на службі в запорізькій поліції.

– Ще до повномасштабного вторгнення наші службові собаки проходили спеціальні курси. Ми робили імітацію вибухів: підривали петарди або стріляли з рушниці. На жаль, зараз проводити такі курси неможливо. І можна лише заспокоїти собачку, – зазначає вона.

Ксенія також порадила, як привчити тварину не лякатися вибухів.

– Запам’ятайте: собаку треба гладити, лише якщо відбулися якісь позитивні події. Ніколи не можна цього робити, коли він злякався. У такому разі тварина не розумітиме, що добре, а що ні, – наголошує інспектор-кінолог. – Краще візьміть корм або улюблені іграшки й покличте її. Якщо собачка пішов, це означає, що він позбувся цього стану. Та якщо гладити її в стресі, то він розумітиме, що бути в такому стані – нормально, і саме так треба поводитися.

Шукайте випуск шоу «єПитання» за участю кінологів Нацполіції України та військового оркестру Оперативного командування «Схід» на сайті та YouTube-каналі Нового! А свіжі випуски сімейного розважального проекту з ведучою Лесею Нікітюк вмикайте щопонеділка о 20:00 на Новому каналі.