Головна TV

Як родина впливає на характер дитини

Постійна експертка програми “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на телеканалі “Дом” з ведучими Іриною Хоменко та Костянтином Октябрським, психологиня Наталя Підлісна розповіла, як сім’я може негативно вплинути на дітей і як виховати впевнену особистість із адекватною самооцінкою.

Психологиня відмічає — не лише батьки впливають на характер дитини. Є ще темперамент — це тип нервової системи, він має вроджену основу. Характер формується впродовж життєдіяльності. Вчені кажуть, що близько 60-70% характеру людини формується до підліткового віку. Компонентам характеру є їх життєва спрямованість, тобто інтереси і переконання, розумові якості, емоції, воля, звички — на це впливає родина.

“По-перше, дитина навчається у батьків шляхом спостереження. По-друге, особистий приклад — діти копіюють поведінку батьків. По-третє, зчитування емоції — дитина вчиться оцінювати ту чи іншу ситуацію під час зчитування емоцій батьків. Якщо батьки життєрадісні і впевнені в собі люди, дитина буде сприймати навколишній світ доброзичливо. А якщо батьки тривожні і депресивні, дитина сприймає навколишній світ з недовірою”, — пояснює психологиня Наталя Підлісна в програмі “Ранок Вдома”.

Крім того, експертка зазначила, що часто дорослі маніпулюють — використовують почуття провини дитини, щоб контролювати її. У такої дитини, коли вона виростає, формується характер людини, якою можуть маніпулювати всі і яка повинна всім подобатись.

“Для правильного формування характеру потрібна адекватна самооцінка дитини. Вона має бути достатньо високою. Це можливо лише в умовах прийняття і любові. При цьому дитині треба розповідати про рамки, за які не можна виходити, тобто правила. Якщо в сім’ї панує мир і батьки піклуються один про одного, дитина буде з повагою ставитися до інших і до себе”, — коментує Підлісна в ефірі каналу “Дом”.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.