Головна TV

Як викрити шахрая, що видає себе за роботодавця

Пошук роботи – тема, як ніколи актуальна для багатьох українців. Але навіть війна не заважає шахраям робити бізнес на чужій біді. Ведуча проекту «Аферисти в сітях» на Новому каналі Олена-Крістіна Лебідь розкрила одну з найпоширеніших схем аферистів.

– Афера при пошуку роботи діє просто зараз! Адже багато хто шукає роботу, підробіток, щоб не здаватися і в нових реаліях тримати вище за ніс, – розповідає телеведуча. – Суть афери: на сайті оголошень ви бачите пропозицію про роботу (може бути будь-що: від няні до охоронця паркінгу або адміністратора салону краси). Пишете автору оголошення, що вас цікавить вакансія. Вам ставлять для так годиться кілька запитань про минуле місце роботи, шкідливі звички та знання в цій галузі. Але ваші відповіді їм неважливі! Адже вони одразу кажуть: «Чудово! Ви підходите! Вакансія в нас горить, тому ми вас беремо! Єдине – вам дуже терміново потрібна медична довідка». Ось він – ваш стоп-сигнал.

Як ви зрозуміли, це перший маячок шахрайської схеми. Але головне – попереду.

– «Дбайливий» роботодавець відразу запропонує вам свого медичного працівника, який за годину зробить довідку. Мовляв: «Завтра приходьте на місце роботи, на вас там чекатиме медична довідка, перепустка на ваше ім’я і навіть страховий медпакет». Звучить усе дуже серйозно, – каже Олена-Крістіна. – І людина, яка шукає роботу, просто втрачає голову від щастя, що їй так пощастило. Роботодавець просить дрібницю: кинути на картку медпрацівника 700 грн за довідку (сума буває різною).

Стоп! Це і є кульмінація афери, яку важливо розпізнати та закінчити комунікацію з такою людиною.

– Якщо сплатите, вас заблокують та забудуть. Або ви приїдете на місце роботи, а там – натовп таких самих бідолах, які чекають на те, чого не існує, – пояснює ведуча «Аферистів в сітях» (Новий канал). – При цьому пам’ятайте, якщо роботодавець пропонує зробити довідку самому будь-де (не нав’язує вам схему з оплатою в нікуди), то це, можливо, чесний варіант. Будьте уважні в цей непростий для нас час. Бережіть себе!

Дивіться проект «Аферисти в сітях» на YouTube-каналі Нового каналу!