Головна TV

Як визначити свою денну норму води: поради нутриціологині Наталії Гончарик

У програмі “Ранок Вдома” на каналі “Дім”, ведучі Ірина Хоменко і Денис Мінін поспілкувалися із нутриціологинею Наталією Гончарик. Вона дала відповіді на поширені питання: для чого людині потрібна вода і скільки її слід вживати, щоб почуватися добре, чи дійсно тепла вода корисніша за прохолодну, у чому краще її зберігати і як розрахувати свою індивідуальну норму споживання.

Тіло людини складається із клітин. Всі вони заповнені цитоплазмою, яка на 70% складається з води. Саме тому вона життєво необхідна для нормального функціонування організму – пояснює нутриціологиня.

“Вчені розрахували, що на кожен кілограм маси тіла потрібно 30–40 мл води. До того ж, у цю кількість входять супи, чай та кава”, – коментує Наталія Гончарик.

Рекомендації про 1,5 літри води на день не є актуальними. Правильний розрахунок вживання води залежить від ваги людини і інших факторів, зокрема, пори року: влітку люди потребують більше рідини, взимку – набагато менше; активності людини – якщо вона активна, займається спортом – потребує більше води, якщо ж веде сидячий спосіб життя – менше тощо.

“Треба орієнтуватися на власні відчуття. Наприклад, головний біль може бути ознакою недостатньої кількості води в організмі, але ідеальним показником є колір сечі. Сеча має бути світло-жовтого кольору, а темніша — це сигнал, що води недостатньо. Ще можна зробити ковток води. Якщо хочеться зробити наступний — організм потребує більше води. Не відчуваєте потреби – можна не пити далі”, – радить експертка.

Поцікавилися ведучі каналу “Дім” і яку воду краще пити: з джерела, кип’ячену, холодну, теплу.

“Якщо ви живете в горах, і там б’є джерело, а іншого способу дістати воду немає, то люди вживають джерельну воду. Щодо бутильованої води — важливо, де вона зберігається. Якщо пляшка з водою довго стоїть на сонці, там можуть початися процеси виділення шкідливих речовин із пластику, що не є добре. Ще не можна довго возити пляшки води в машині, де вони можуть нагріватися від сонячного проміння і тепла в салоні. Не рекомендують вживати воду з пластмасових пляшок, оскільки частинки пластику можуть потрапляти в воду, а найкращий спосіб зберігати воду — у скляних пляшках”, – пояснює фахівчиня. – Щодо теплої чи холодної води — все індивідуально. Комусь може не подобатися тепла, комусь – холодна. Однак, завдяки теплій воді можна зігрітися, а також вона покращує жовчовиділення, швидше всмоктується клітинами організму і швидше насичує його вологою.

Особливу увагу слід звернути на старших людей, адже у них знижене відчуття спраги. Вони її можуть не відчувати, але насправді перебувати у дефіциті води. Тому важливо дбати про те, щоб люди старшого віку по трошки, але систематично пили воду та поповнювали свій водний баланс.