Головна TV

Як заготувати сало на зиму? Секрет від Алекса Якутова

Цей кулінарний шедевр можна зберігати в холодильнику півроку. Заготовка з сала стане безпрограшним варіантом на зиму! До того ж, воно довго не залежиться, а повторити цей рецепт ви точно схочете. Достатньо лише дотримуватися чітких вказівок, описаних Шефом, експертом реаліті Нового каналу «На ножах» Алексом Якутовим. З нагоди Дня сала, який українці відзначають 27 серпня, він детально розповів, як його заготувати.

– Це дуже смачний рецепт сала на зиму! Я сам так готую й обожнюю саме цей спосіб. У домашніх умовах можна повторити запросто. Обираю сало, аби воно було м’яким і з гарно обпаленою шкіркою. Також важливо: потрібно обов’язково додати нітритну сіль для запобігання ботулізму. А ще вона сповільнює псування продуктів бактеріями, зберігає колір і є класним консервантом. Тому цю сіль часто додають під час приготування сиров’яленої ковбаси та м’яса. Нітритну сіль можна знайти в супермаркетах або купити в інтернеті.

Інгредієнти:

сало – 1 кг
сіль крупна – 300 г
сіль нітритна – 30 г
цукор – 100 г
розмарин – 2-3 гілочки
тим’ян – 2-3 гілочки
чорний перець горошком – 5 шт.
лавровий лист – 3 шт.

Приготування страви:

1. Для заготівлі знадобиться судок із кришкою такого розміру, щоб сало повністю помістилося. На низ викладіть частину розмарину, тим’яну, перцю і лаврового листа.

2. Наріжте сало великими шматками. Перекладіть частину в судок і притисніть. Знову викладіть трави.

3. Перемішайте крупну й нітратну солі з цукром. Засипте частиною цієї суміші сало в судочку. Повторюйте описані вище кроки і викладайте шарами, доки не закінчиться сало. Важливо! Кожен шар потрібно добре притискати.

4. Щільно притисніть кришкою. За необхідності, встановіть гніт. Залиште солитися на 6 днів, після чого дістаньте сало й переверніть. Так вийде зайва волога. Залиште ще на 6 днів.

5. Перед подачею на стіл потрібно промити й просушити сало. Також можна відправити його на кілька годин у морозилку, тоді нарізати його буде значно легше.

6. Лайфхак від Алекса Якутова! Якщо маєте бажання і можливість, можна зробити сало ще смачнішим. Після того, як промили й просушили його, зробіть невелику дірку для мотузочка. Замотайте сало в марлю й повісьте шматки в холодильнику. Два-три місяці по тому зріжте невеличкий шматочок і зацініть цей неймовірний смак!