Головна Техно

ЯК ЗРОБИТИ ГРАЛЬНУ ПРИСТАВКУ З ТЕЛЕВІЗОРА АБО ПІДКЛЮЧЕННЯ ГЕЙМПАДУ LOGITECH F710 ДО ТЕЛЕВІЗОРА З АNDROID TV

У наші дні телевізор перетворився на персональний комп’ютер з величезним екраном, який показує все, що може зловити антена та розміщене в інтернеті. Хоча ми більше знаємо Android, як операційну систему мобільних телефонів та планшетів, однак, існує її різновид, спеціально розроблений для телевізорів та мультимедійних приставок, він має трохи іншу назву – Android TV.

У травні 2015 року її вперше використали у лінійці телевізорів Bravia від SONY, а в червні того ж року під керуванням цієї операційної системи вийшли телевізори від Sharp та Philips.

Сьогодні можна зустріти телевізори багатьох інших виробників, що працюють під управлінням Android TV, а офіційно цю операційну систему підтримує 72 компанії, серед яких JBL і NDIVIA. По суті телевізор з Android TV це повноцінна ігрова приставка і ось чому: ігри можна завантажити з Google Play Store, доступний сервіс Google Play Games дозволяє грати по мережі з іншими гравцями, а для зручності управління в іграх до телевізора можна підключати ігровий пульт (геймпад)

Перед тим, як підключати до телевізора ігровий маніпулятор, його потрібно вибрати. При великому асортименті геймпадів було обрано Logitech F710. Доречним буде запитання – чому саме ця модель?

По-перше, він сумісний з Android TV, по-друге, це бездротова модель – зручно, коли телевізор великої діагоналі, та й не хотілося б заплутатися у проводах у «емоційні» ігрові моменти, по-третє, ця модель продається вже більше 6 років, якби була «невдалою», то стільки б не протрималася, а ще універсальність – у F710 підтримується два стандарти введення: XInput, і DirectInput, перемикання між якими реалізовано у вигляді бігунка на передній панелі. Це дозволяє
використовувати джойстик з усіма платформами, без обмежень.

Зв`язок між геймпадом і зовнішнім пристроєм забезпечує мініатюрний передавач. Він працює на частоті 2,4 ГГц. Його підключають до USB роз`єму зовнішнього пристрою. Живиться F710 від двох АА-батарейок, які ховаються у відсіку на нижній панелі, де також передбачена «паркувальне місце» для usb-передавача.

На підключенні геймпада безпосередньо до телевізора зупинимося докладніше. При підключенні бездротового пристрою будь то джойстик, навушники, гарнітура або акустичні системи до телевізора під керуванням Android TV більш звичним було б використовувати з`єднання Bluetooth.

У цьому випадку новий пристрій з`являється у списку підключених пристроїв, у відповідному пункті меню налаштувань операційної системи. Тому вибираючи геймпад для підключення до телевізора під керуванням Android TV, здавалося б, потрібно шукати такий, який підтримує Bluetooth, але виявляється це не обов`язково.

Якщо виробник заявляє про підтримку пристроєм операційної системи Android TV, то буде достатньо застосувати власний usb-передавач, який входить до комплекту геймпаду. Такою якраз і є модель ігрового пульта Logitech F710. Для підключення до телевізора usb-передач цього геймпада достатньо вставити у вільний usb роз`єм телевізора та перемкнути бігунок на передній панелі джойстика в режим введення XInput (Х положенні бігунка).

При такому підключені на екрані телевізора не буде ніяких повідомить про підключення нового пристрою. Але чи «потоваришували» телевізор та геймпад дуже легко перевірити, достатньо повернути лівим стіком ліворуч або праворуч (або натиснути ліворуч або праворуч на хрестовині), при цьому на екрані буде видно рух між сусідніми елементами інтерфейсу Android TV. Виходить, що геймпад може замінити майже всі функції звичайного телевізійного пульта. Хоча потрібно враховувати, що на геймпаді кнопки "Start" і "Mode" не виконують жодних функцій, а кнопка "Back" відповідає поверненню назад, а велика кнопка з логотипом "Logitech" запрограмована під перехід відразу в головне меню.

Чи зручно буде користуватись геймпадом у іграх визначається тим на скільки повністю розробник цих ігор зміг розкрити потенціал пристрою на програмному рівні. Тобто, відповіді на наступні питання: чи можна задіяти ігровий пульт у грі, призначення функцій кнопок, чи можна їх перевизначити – залежать тільки від розробника гри. Тому після встановлення гри знадобиться час, щоб звикнути до управління, яке заклав в неї розробник.

Наприклад, гра Turbo Driving Racing 3D. Це симулятор гонки, в якому завдання полягає в тому, щоб проїхати якнайдалі, маневруючи в щільному потоці машин. Якщо взяти до уваги кількість автомобілів на дорозі, то зробити це буде не так просто. Ця гра підтримує геймпад, а на початку гри у вигляді інструкції реалізовано опис функцій управління машиною.

В одному з безкоштовних шутерів Dead Effect 2, в якому реалізована гідна графіка та пропонується повноцінна сюжетна лінія, розробники для управління реалізували підтримку геймпада.

Через розділ меню «Параметри» можна не тільки переглянути призначені за замовчуванням функції на елементи контролера, що управляють, але і поміняти їх на свій смак. Гра Bombsquad чимось нагадує популярних «Хробаків» («Worms»), тут також потрібно підривати інших гравців, щоб виграти раунд. В цю гру можна грати як одному так і через інтернет з іншими гравцями, вона підтримує курування через геймпад.

Інформація про функції керування персонажем у вигляді піктограм відображається у верхньому правому кутку екрана перед початком гри.

Що робити, якщо хочеться пограти на великому екрані у свої улюблені ком”ютерні ігри? Це не проблема для тих, хто має обліковий запис у Steam. Достатньо встановити додаток Steam Link з Google Play Store, підключити геймпад до телевізора та знайти комп`ютер із запущеним Steam у локальній мережі.

Це дозволить грати на телевізорі у свої ігри з Steam, використовуючи геймпад безпосередньо підключений до телевізора. Не обов`язково, щоб і телевізор, і комп`ютер знаходилися в одній кімнаті.

Однак, для найкращої продуктивності рекомендується використовувати кабель для підключення до роутера як комп`ютера, так і телевізора.

Якщо підвести підсумки. Геймпад дозволяє не тільки зручно грати на екрані телевізора під керуванням Android TV, але і зануритися в саму гру. Глибина занурення буде пропорційна розміру діагоналі екрану – чим більше, тим глибше. Для Android TV є достатня кількість різних ігор, з різною якістю графіки і геймплеєм. Не обов`язково вибирати бездротовий геймпад з підтримкою Bluetooth, достатньо придбати перевірений роками ігровий маніпулятор з USB-передавачем та підтримкою Android TV, такий, як Logitech F710. Для звиклих до свого набору ігор з онлайн сервісу Steam, на телевізорі потрібно лише встановити Steam Link.

Віталій Глущенко