Головна Культура

Як звучить Одеса: унікальні звуки міста у музичному тревел-шоу

«Як звучить світ… Україна» — нове музичне тревел шоу, авторами якого є творче подружжя Синельникових. У шоу ведучий та композитор Євген Філатов шукає унікальні звуки українських міст. 15 лютого о 18:00 на YouTube-каналі “УкрЮтюбПроєкт” вийшов новий епізод музичного тревел-шоу «Як звучить світ…Україна». Героєм другого епізоду стало місто Одеса. Музична перлина нашої країни, яка асоціюється з морським вокзалом, пляжами, Дерибасівською та потоком туристів. 

Проте з початком повномасштабного вторгнення життя Одеси змінилось. Пляжі заміновані, Дерибасівська без людей і чутно звуки повітряної тривоги.

«Мені здавалось що буде легко намалювати музичний портрет міста Одеса, але Одеса інша. Одеса змінилась», — композитор та ведучий Євген Філатов. 

У другому епізоді «Як звучить світ… Україна» Євген Філатов відвідав багато колоритних місць в Одесі. Йому вдалось знайти та записати звуки, які передають унікальність цього міста. Ви почуєте, як звучить Одеський театр опери та балету, який входить у п‘ятірку найкращих театральних будівель світу. Почуєте хвилі пляжу «Ланжерон» та крики мартинів, які кружляють над морем. Також на вас чекає справжня магія. Ви почуєте, як звучить Чорне море завдяки унікальному інструменту, на якому композитор Євген Філатов заграв з допомогою морської води:

«Звук прибою — це звук Одеси. Але зараз Чорне море у стані війни. І для того, щоб передати це музикально, я привіз унікальний музичний інструмент. Це — юфон. Він нагадує по звучанню музику з тертя келихів, лунає щось посередині з органом та віброфоном. Для того щоб грати, треба пальці тримати вологими», — композитор та ведучий Євген Філатов. 

Ну і звісно ж, колоритні одеські дворики. Куди без цієї атмосфери та діалекту. Саме в цих двориках вирує справжнє життя міста і тут Євген Філатов теж записав декілька звуків для фінального варіанту мелодії Одеси.

Не зважаючи на всі обставини, під вечір місто наповнюється шумом людей, танцями і музикою. Одесити проводять концерти, акції та активно допомагають армії.

З 15 лютого на каналі «УкрЮтубПроєкт» дивіться другий епізод музичного тревел-шоу «Як звучить світ… Україна». Почуйте, як звучить колоритна Одеса!