Головна Культура

«Як звучить Україна». Творче подружжя Синельникових і Євген Філатов презентують український музичний тревел-проєкт

Щодня серед сирен і бомбосховищ ми намагаємося торкнутися нормального життя. До спогадів про мир і затишок нас наближають речі, які знайомі нам на рівні дотику, відчуття, запаху, звуку…

Як звучить Україна? Як звучать українські міста? Чи змінився цей рідний звук із приходом війни? Чи стали наші міста нашими місцями сили, в яких ми черпаємо енергію для наближення перемоги?

Наталія і Євген Синельникови, творче подружжя співзасновниці та генеральної продюсерки Креативної агенції BADOEV.ID та відомого українського режисера і ведучого «Орел і Решка», «Вдома краще», «Крафтові Мандри» та співзасновника YouTube-каналу «УкрЮтюбПроєкт», після того, як пережили 2 тижні окупації в Бучі, створили власний проєкт і вирушили країною збирати її «звучання».

Автори ідеї та виробники тревел-шоу «Як звучить Україна» Євген та Наталя Синельникови зазначають:

«Творча ідея тревелу народилася ще до війни, у мирний час. Але саме трагічні події, які розгорнулися з 24 лютого в Україні, надали проєкту нових сенсів. А також, інші відчуття плину часу і плину життя, його звучання, зміну якого відчув кожен українець. Зафільмувати, записати, відтворити зліпок унікальних звуків життя українських міст і показати Україну українцям так, аби серце знову защемило любов’ю до неї. Багато енергії і сенсів ми вклали в цей проєкт. І це відчуває кожна людина, яка зараз торкається його, дивиться епізоди, які ми готуємо до прем’єри… Ми впевнені, що кожен відкриє для себе щось особисте під час перегляду. Ми вже думаємо над другим сезоном. І якщо нам це вдасться, то свій музичний трек отримає кожне велике українське місто. І він буде не схожий ні на що, що було доти».

Без зайвих слів. Проєкт має назву «Як звучить Україна» і реалізований у принципово новому форматі для України і світу.

Творча команда запросила до співпраці у проєкті на роль ведучого і композитора відомого українського саунд-продюсера, аранжувальника Євгена Філатова. Євген відомий багатьом як лідер музичного проєкту The Maneken та чоловік і продюсер ONUKA.

Подорожуючи українськими містами під час війни і повітряних тривог, зустрічаючись із цікавими людьми, випробовуючи старовинні інструменти і акустику старовинної архітектури, Євген Філатов збирав звуки з дуже важливою, кульмінаційною для кожного епізоду метою – написати музику.

5 міст першого сезону проєкту – це 5 унікальних музичних треків, які створюватимуться на очах у глядачів і завершуватимуть кожну програму. Це онлайн-демонстрація магії народження композиції з рандомних звуків у виконанні Євгена Філатова.

Шепіт гір і колокольні дзвони, акустика центрів реабілітації біженців і музичні здобутки дітей-переселенців, які вчаться створювати електронну музику в рамках благодійного проєкту, звуки старовинного вінілу і звук трамвайного компостера – все це створює грандіозний оркестр з найрідніших і найнеочікуваніших звуків щемить любов’ю до України і мрією про нашу якнайшвидшу перемогу.

Хвилина за хвилиною від здивування до захвату – всі 45 хвилин кожного епізоду глядач проживатиме неповторні відчуття. Ми створили стратегічно новий формат тревелу і впевнені, що цей варіант занурення у реальність подарує неймовірні емоції.

Поряд з креативною і пізнавальною складовою програми, автори мають на меті познайомити з українським сьогоденням англомовну аудиторію. Тому команда готує субтитровані варіанти відео. Для міжнародної аудиторії, для тих людей, які зараз допомагають нашій країні і кожному з нас, «почути» Україну зараз, побачити її зсередини і відчути – неймовірно важливо.

Містами-героями першого сезону стали Київ і Верховина, Львів і Одеса, Чернігів і Харків. Харків як пілотний епізод був відзнятий у жовтні 2021 року і, на думку авторів, це найсвіжіша документалістика мирного Харкова на сьогодні. Цей випуск буде презентовано останнім.

Тож, перший в Україні і світі музичний тревел «Як звучить Україна» презентовано 8 лютого на українському Ютуб-каналі «УкрЮтубПроєкт».