Головна TV

Які продукти слід вживати, щоб підняти настрій та покращити імунітет

У програмі “Ранок Вдома”, яка виходить щодня о 7:00 на телеканалі “Дом” із ведучими Іриною Хоменко та Костянтином Октябрським, дієтологиня розповіла, які прості правила дня допоможуть залишатися здоровими та бадьорими.

З першими холодами наш психоемоційний стан стрімко прямує до нуля. Фахівці радять займатися фізичними вправами, якомога більше часу проводити на свіжому повітрі та переглянути свій раціон. Насамперед варто вернути увагу на вітчизняні овочі та фрукти, наприклад, дорогі ягоди годжі можна з легкістю замінити нашими малиною, лохиною або полуницею, вони містять однаково вітаміну C та антиоксидантів, але коштують  значно менше.

“З точки зору генетики, ми краще засвоюємо продукти, вирощені на нашій землі. У нас для цього адаптовані усі системи організму”, — коментує дієтологиня Ольга Безугла в ефірі каналу “Дом”.

Один із найвідоміших українських суперфудів є вдома у кожного. Це гречка. Вона є джерелом вітамінів групи B, цільнозернових волокон і клітковини. Гречка є ідеальним замінником кіноа і принесе користь вашому  кишківнику.

Королем українського суперфуду вважається сало. Фахівці радять не більше 30 грамів на добу. Омега-3, ретинол, незамінні жирні кислоти, вітаміни A, D, E містить ця поживна традиційна українська закуска. Додайте часнику, хрону та квашеної капусти — буде і смачно, і дуже корисно.

“Квашена капуста теж вважається суперфудом, адже є суперджерелом вітаміну С, в якій ще й тривало зберігаються усі вітаміни групи B і PP. Тобто це справжня вітамінна бомба, яка, до того ж, є дуже смачною”, – розповідає дієтолониня.

Джерело корисних жирних кислот, які є у насінні чіа з Центральної Америки, шукайте у менш екзотичному насінні льону. Не гірше, ніж тропічна ягода асаї, за вашу красу та молодість шкіри побореться журавлина.

Дивіться “Ранок Вдома” на каналі “Дом” з понеділка по п’ятницю з  07:00 до 09:30, у суботу та неділю з 07:00 до 11:00, а також на YouTube-каналі проєкту.